«Чорти» рулять?

На призначених на найвищі посади поза конкурсами осіб без потрібних освіти, знань, досвіду не поширюються знакові норми Закону «Про державну службу» Пригадуєте, кому належала постмайданна більшість в українському парламенті? Пам’ятаєте, як законодавчі ініціативи тодішнього президента-головнокомандувача підтримувала Верховна Рада України? Про наслідки деяких «новацій» тоді ніхто не замислювався. А тепер новий Президент із власною більшістю та кремлівськими кураторами руйнує систему державної влади в країні, спираючись на законодавчу базу, створену попередниками.

Скажімо, рішенням від 9.11.2017 р. парламент вніс зміни до законодавства, що регулювало проходження державної служби України і вимагало призначення на всі посади державної служби тільки українських громадян та тільки за результатами конкурсного відбору. Посади голів ОДА, Адміністрації президента, їхніх заступників було виведено з категорії державних службовців. Відтоді на них президент може призначати будь-кого, навіть, як каже В. Зеленський, «чортів». Але, будьмо справедливими, цю схему вигадав П. Порошенко.

На призначених на найвищі посади поза конкурсами осіб – «чортів» без необхідних освіти, знань, досвіду не поширюються такі знакові норми Закону «Про державну службу»: державний службовець зобов’язаний дотримуватись принципів державної служби та правил етичної поведінки, обов’язково використовувати державну мову (ст. 8); державний службовець не має права бути членом партії, якщо він обіймає посаду в найвищій категорії «А» (ст. 10); на державну службу не може вступити особа, яка має громадянство іншої держави (ст. 19); граничний вік перебування на державній службі становить 65 років (ст. 23).

Тому коли на таємній нараді в ОПУ («справа вагнерівців») були українські керівники з додатковим, російським, громадянством, але без оформленого допуску до держтаємниці, президент не порушував законодавство. Саме ці аргументи повторять адвокати В. Зеленського, коли він припинить здійснювати повноваження президента України.

Та й 63-річного пенсіонера – прихильника «рускава міра» С. Гриневецького цілком правомірно призначено головою Одеської облдержадміністрації. Ні його, ні керівника ОПУ, ні його заступників ніхто не перевірятиме на наявність другого – російського, ізраїльського чи кіпрського – громадянства.

Думайте, коментуйте самі…