Чому гальмує відео з IP-камери та як цього уникнути

Гальмування відео під час трансляції — слабке місце багатьох систем IP-відеоспостереження. Коли таке починається, оператор бачить на екрані монітора короткочасне слайд-шоу замість очікуваної плавної картинки в режимі real time. Часом зображення може на частки секунди зависати, смикатися або зовсім розвалюватися на пікселі.

Гальмування відео під час трансляції — слабке місце багатьох систем IP-відеоспостереження. Коли таке починається, оператор бачить на екрані монітора короткочасне слайд-шоу замість очікуваної плавної картинки в режимі real time. Часом зображення може на частки секунди зависати, смикатися або зовсім розвалюватися на пікселі.

Як знайти слабке місце

Відео може гальмувати через втрату кадрів або зниження кадрової частоти, що може бути викликано помилками під час проєктування або налаштування системи відеоспостереження. У першому випадку проблема криється в недостатній пропускній спроможності локальної мережі або низькій продуктивності обладнання, у другому — в програмному забезпеченні. Для пошуку слабкого місця варто діяти методом виключення, по черзі тестуючи кожну «ланку» системи відеоспостереження.

Перевірте програмне забезпечення

Багато сучасних IP-камер підтримують дво- або навіть трьохпотокову передачу відео. Так, всі представлені в розділі https://www.bezpeka-shop.com/catalog/videokamery_1/f/tip_ustroystva-is-ip-videokamera/ пристрої вміють розділяти сигнали щонайменше на 2 потоки. Багатопотокова передача дозволяє значно знизити навантаження на мережеві інтерфейси, сервер (відеореєстратор) та робочі станції. В основний потік потрапить відео у вищій роздільній здатності для запису в архів, а в додатковий — сигнали повідомлень при виявленні руху та менш «важка» картинка для передачі на монітори.

Що робити: функція налаштовується в програмі, яка відповідає за обробку та маршрутизацію відеопотоку. Якщо не поставити галочку в розділі «Дод. потік» навпроти «Вкл.», всі дані за замовчуванням будуть передаватися в однопотоковому режимі.

Для довідки: якщо проблема в програмному забезпеченні — у вебінтерфейсі відео гальмувати не буде.

Визначте граничне навантаження для обладнання

Система IP-відеоспостереження досить легко масштабується. До камер можна додавати нові пристрої, а програмного забезпечення — додаткові модулі з відеоаналітикою. Але процес розширення обмежений «стелею», вище якої не дозволяють «стрибнути» потужності сервера, комутаторів і робочих станцій. У професійно складених проєктах передбачається значний запас продуктивності, але навіть він може закінчитися за перевищення ліміту за навантаженням. Якщо так станеться, відео з камер неминуче почне гальмувати.

Що робити: вимкніть 1–2 камери та перевірте якість передавання відео. Якщо «гальма» пропали, значить, ліміт системи вичерпаний. Якщо не хочете скорочувати кількість пристроїв, знизьте роздільну здатність запису або кадрову частоту. Іноді проблема усувається встановленням більш продуктивних комутаторів.

Протестуйте швидкість мережевого підключення

Зависання відео може бути викликано перевантаженням локальної мережі або помилками під час підключення обладнання до мережевих інтерфейсів. Якщо справа в недостатній пропускній спроможності, доведеться знижувати роздільну здатність, зменшувати кількість камер або встановлювати більш потужні маршрутизатори/комутатори. Перш ніж вживати один з цих заходів, перевірте, до яких портів підключені сервери та робочі станції. Найчастіше проблема усувається пересування конектора LAN-кабелю з 100-мегабітного порту в гігабітний.

Що робити: якщо кабелі підключені в відповідні порти, перевірте швидкість відгуку камери за допомогою функції ping. Для цього викличте командний рядок в операційній системі та введіть команду PING c IP-адресою пристрою. Відгук не повинен перевищувати 10 мс.

Для довідки: якщо проблема полягає в перевантаженні мережі — при підключенні камери безпосередньо до сервера/відеореєстратора відео гальмувати не буде.