Безоплатно – в найкращі заклади світу. Цього можна досягти лише важкою наполегливою працею

У 2015 році молоді амбітні українські випускники Гарварда, Єля, університету Пенсильванії та MIT заснували благодійний фонд Ukraine Global Scholars (UGS), що допомагає українським учням отримати повні стипендії для здобуття освіти в престижних школах та університетах США і світу. UGS хоче зруйнувати стереотип, що освіта за кордоном недоступна для українських дітей, та показати, чого можна досягти важкою наполегливою працею. Відбір талановитих школярів організовують щороку. Загалом 76 фіналістів UGS отримали гранти на суму 20 мільйонів доларів, що покривають вартість навчання та проживання за кордоном.

Фіналістками UGS 2020-го стали 17-річні Ольга Лоєк з Коломиї та Марта Сапіжак із Калуша. Вони пройшли важкий відбір, який складався з написання есе, тестів з англійської мови й математики та інтерв'ю. Вже в грудні дівчата дізналися, що вступили до найкращих закладів світу: Ольга – до Пенсильванського університету, Марта – до Smith College, одного з найпрестижніших жіночих коледжів вільних мистецтв у штаті Массачусетс.

Ольга Лоєк з Коломиї. Марта Сапіжак із Калуша.

Щороку Пенсильванський університет отримує понад 40 000 заявок від учнів з усіх куточків планети, а приймає всього близько 3 тисяч аплікантів. Вартість року навчання в цьому закладі перевищує 80 000 доларів США. Оля ж отримала повне фінансування її навчання, харчування та проживання. Вже восени дівчина вивчатиме когнітивну науку в одній зі шкіл для бакалаврів у США, а наразі працює в міжнародній організації Simply Neuroscience та організовує соціальні проєкти для молоді, також в екоорганізації SortStep. Оля закінчила музичну школу та чудово грає на фортепіано, а також неодноразово вигравала олімпіади з англійської та всеукраїнські конкурси з креативного письма. 

А Марта – переможниця Всеукраїнського конкурсу з веброзробки, учасниця IV етапу олімпіади з математики і турніру з програмування. Займається громадською діяльністю. Як менеджер вільного простору, ділиться досвідом соціального підприємництва та волонтерства, який здобула під час річного обміну за програмою FLEX, та організовує можливості для позашкільної освіти підлітків у Калуші. У коледжі в Массачусетсі Марта планує розвиватись у сфері комп’ютерних наук та досліджувати позитивний соціальний вплив з допомогою технологій.

Однією з умов участі в UGS є обов'язкове повернення на Батьківщину після закінчення бакалаврату. Тому здобуті знання й навички дівчата втілюватимуть у життя в Україні.