«Бачити серцем» – набагато дивовижніше, ніж бачити очима

В Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» відкрилася дебютна фотовиставка Лесі ДИКУН «Бачити серцем», героями якої стали вихованці центру соціально-психологічної реабілітації «Дивосвіт».

Відкриття відбулося дуже камерне і по-особливому затишне, на цю спільну подію прийшли як шанувальниці творчості фотохудожниці, так і безпосередні учасники фотосесій. І для них це подвійне свято, бо мають можливість побачити себе іншими очима, вийти за межі усталеного звичного життя, відчути у собі нові мрії і бажання.

Люди з особливими потребами для багатьох існують наче в іншому вимірі, зрідка стикаючись з ними у повсякденному житті, не кожен знає, як себе поводити, про що говорити, як реагувати, і дуже часто найкращим виходом здається просто не помічати.

Виставка вкотре стверджує стару як світ істину, про яку ми, на жаль, дуже часто забуваємо у життєвій круговерті, – ми всі неповторні та унікальні, і нас об’єднує набагато більше речей, ніж ми можемо собі уявити. Ми однаково реагуємо на радість і біль, однаково не спимо від нещасливого кохання, однаково радіємо особистим перемогам, однаково прагнемо робити добро і знайти своє місце у цьому непростому і такому непевному світі.

– Тільки серцем ми можемо побачити те, що ніколи не побачимо очима. Мої моделі – люди з різними фізіологічними обмеженнями. Я хочу показати, що вони особливі не тому, що живуть з якимось діагнозом, а тому, що вони дуже щирі, добрі та надзвичайно світлі, – говорить Леся Дикун.

І кожна робота – це не просто фіксації миті, це спіймане світло душі, це історія захоплень і талантів: можна бути обмеженими у якихось своїх діях та можливостях, але немає меж фантазії та уяві, немає меж людській доброті та любові, щирому слову та дружній підтримці.

Виставка має «Книгу відгуків», яка рясніє вдячними і захопленими записами і це теж додає щирості і справжності, бо «Бачити серцем» – це набагато більше і дивовижніше, ніж бачити очима.

Поетеса, журналістка.