Зеленський і Путін вперше поговорили. Чи дійшли якихось домовленостей?..

Президент Володимир Зеленський вперше поговорив з главою Росії Володимиром Путіним. Телефонна розмова відбулася з ініціативи української сторони. Про це повідомив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Президенти обговорювали питання про врегулювання ситуації на південному сході України і спільну роботу щодо повернення утримуваних в обох країнах полонених, у тому числі й українських військових моряків, затриманих в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. За словами Пєскова, досягнуто домовленості про продовження цієї роботи на рівні експертів.

Крім цього, лідери країн розмовляли про продовження контактів у "нормандському форматі". Путін вказав умови зустрічі у розширеному "нормандському форматі": ретельне опрацювання, згода учасників і новий уряд у Києві.

Чи обговорювалася пропозиція Зеленського обговорити кризу на Донбасі з Путіним у Мінську за посередництва лідерів західних країн, прес-секретар не уточнив.

8 липня Володимир Зеленський записав у Фейсбуці відеозвернення, в якому запропонував президенту РФ провести в Мінську переговори про ситуацію на Донбасі:

"Хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна. Треба поговорити? Треба. Обговоримо, чий Крим, кого там немає на Донбасі. Компанію для розмови пропоную наступну: я, ви, президент США Дональд Трамп, прем'єр Великобританії Тереза ​​Мей, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Григорович Лукашенко (президент Білорусі) з задоволенням прийме нас з вами в Мінську".

Чи погодяться на таку пропозицію президент Російської Федерації та представники названих країн, невідомо. Але турбує інше: чи зможе українська сторона відстояти інтереси своєї держави, знаючи про те, що Кремль ніколи не поступиться своїми інтересами та геополітичними амбіціями, не отримавши щось натомість. І чи не призведе це до капітуляції України перед агресором.