Замість грошей – ніж

Убивство на Прикарпатті 37-річного таксиста не могло не збурити громадськість. Так, конфлікти між водіями та пасажирами трапляються. Інколи доходить і до бійок, але щоб убивати – такого давно не було. А причиною цього злочину стало, за попередніми даними, небажання клієнта розплачуватися за проїзд.

Отже, наприкінці минулого тижня до поліції звернулася жінка, стривожена тим, що її співмешканець виїхав таксувати і додому не повернувся, до того ж не відповідає на дзвінки. На пошуки чоловіка було зорієнтовано значні сили правоохоронців. Опитували його родичів, знайомих та колег по роботі, проводили подворовий обхід, перевіряли камери відеоспостереження тощо. Результати не забарилися. Наскільки ми зрозуміли, спершу знайшли зловмисника, котрий і розповів про обставини зникнення таксиста та показав, де залишив машину з водієм у салоні.

Отже, 26-річний житель Тисменицького району найняв таксі, щоб доїхати до Чернієва. Щоправда, грошей не мав, зате мав ніж. На біду таксиста, ця обставина з’ясувалася вже на кінцевому пункті поїздки. Зрозуміло, виник конфлікт, під час якого клієнт, як зазначено в офіційних повідомленнях, завдав потерпілому безліч ножових ударів. За деякими даними, близько 40. Водій помер у машині. Намагаючись приховати злочин, зловмисник відігнав автомобіль із мертвим таксистом у Старі Кривотули і залишив його на правому березі річки Ворони.

До речі, про потерпілого – лише позитивні відгуки. Мабуть, сама за себе свідчить та обставина, що чоловік хоча й працював на фірмі, але мав і власних клієнтів, котрі замовляли саме його. Щодо його кривдника знаємо лише те, що йому обрали міру запобіжного заходу – тримання під вартою без права внесення застави. На диво, інформації, чи він був раніше судимий, немає.

Зазначимо, що не вперше з початку року правоохоронці задіюють значні сили для розкриття злочину. Щоправда, у випадку, котрий зараз опишемо, їхні зусилля привели до дещо неочікуваного результату. Хоча спершу все виглядало доволі серйозно. До поліції звернувся 65-річний житель Рожнятівського району з повідомленням про викрадення сина. 30-річний чоловік сам зателефонував батькові і розповів, що його викрадачі вимагають 20 тисяч гривень, інакше вб’ють. В області було оголошено спецоперацію «Заручник», в ході якої, в тому числі й із застосуванням технічних засобів, встановили місце перебування нібито викраденої особи. Це було одне із сіл Надвірнянського району. Та, як з’ясувалося, чоловік перебував у хаті своєї знайомої. Точніше, переховувався, бо надалі встановили, що всю цю історію з викраденням інспірував він сам. Річ у тім, що заборгував серйозним людям згадані 20 тисяч гривень, а дістати гроші вирішив ось у такий спосіб.