Європейські шляхи «Колумба»

Українські фотографи Таня Павлик, Ростислав Кондрат, Зоряна Козак, Маріанна Глинська і Микола Калитчук з куратором виставки Хольгером Вендландом. ©Микола Калитчук

Весною на виставках у Жешуві (Польща) і Ораді (Румунія) народний фотоклуб «Колумб», що працює при тисменицькому Народному домі, показав свою клубну добірку в рамках благодійних заходів для підтримки України і українських митців.

У червні колумбівці взяли участь у колективній виставці українських фотографів в Європейській асоціації мистецьких обмінів APOLLONIA у Страсбурзі (Франція), а у липня в галереї ART FACTORY FLOX за підтримки Культурного фонду Вільної землі Саксонії в Ширгісвальде-Кіршау біля Дрездена відкрився великий проект українських фотографів «Краса України, яка під ризиком», де серед інших авторів представлено роботи п’ятнадцятьох колумбівців. Троє учасників фотоклубу (Ростислав Кондрат, Тетяна Павлик і Микола Калитчук) завдяки сприянню та підтримці Тисменицької міськради і невтомного німецького куратора Хольгера Вендланда побували на відкритті. Тут доречно сказати, що ще одна учасниця фотоклубу Маріанна Глинська вже деякий час пребуває в німецькій мистецькій резиденції по програмі трьохмісячної стипендії.

Серед учасників виставки з числа колумбівців, крім вже перелічених, є чимало відомих імен (Юрій Бакай, Павло Дроб’як, Тарас Дутка, Микола Джичка, Мирослав Кушніренко, Дмитро Петрина, Іван Постоловський, Ярема Проців, Віктор Солодкий), а також й новачки, для яких участь в такому масштабному проекті вперше: Володимир Дутчак і Микола Слубський.

Майже сорок авторів з багатьох міст України представили свої роботи. Серед них фотокореспондент Макс Левін (7 липня 1981 – березень 2022), який загинув в перші тижні війни. На виставці представлені його роботи про ще мирну Бучу. Левін працював на ряд провідних українських і світових фотоагенцій, серед яких Reuters, Associated Press, hromadske.ua.

В даний час фотоклуб «Колумб» готується до чергової виставки в Кутаїсі (Грузія), де окрім грузинів та українців, будуть представлені фотохудожники Естонії, Греції, Німеччини та Франції. Відкриття виставки 14 серпня.