Як економити на приготуванні їжі: яку плиту краще вибрати?

Чи допоможе нова плита від Gorenje, Electrolux чи інших відомих виробників скоротити витрати на оплату комунальних послуг вже в перші місяці експлуатації? Знайти відповідь на це питання допоможе огляд найпопулярніших різновидів кухонних девайсів.

Традиційні газові плити

Асортимент кухонної техніки постійно розширюється, і в продажі з’являються інноваційні склокерамічні та індукційні плити, але газові моделі все ще користуються найбільшою довірою користувачів.

Вони характеризуються:

• зручністю;

• високою швидкістю приготування їжі;

• легкістю експлуатації та обслуговування.

Для підтримання таких плит у робочому стані достатньо раз на рік проводити планову діагностику та своєчасно звертати увагу на збої або несправності.

Раніше газові плити справді були найекономічнішим різновидом девайсів для приготування їжі, але нині ситуація змінилася через постійне подорожчання природного газу. При цьому коштують газові плити значно дешевше, ніж пристрої інших типів. Певно, це і слугує причиною високого попиту на них.

Індукційні плити — техніка майбутнього

Перевершити газові плити за показниками ефективності вдалося саме індукційним моделям. Таким плитам наразі належить абсолютний рекорд економічності. Обслуговування та експлуатація індукційних плит обходиться користувачам найдешевше.

Ще однією перевагою таких девайсів є високий, майже стовідсотковий, КПД. Дізнатися, які функції виконує та який коефіцієнт корисної дії має та чи інша індукційна плита Gorenje можна в MOYO.

Головний недолік індукції – висока вартість. Коштують індукційні плити значно дорожче, ніж моделі інших видів.

Електрична плита: для кого підходить?

Електрична плита – чудове рішення для тих користувачів, які не готові викласти кругленьку суму за індукційну модель, але при цьому не мають можливості використовувати газовий пристрій. Встановити електроплиту можна на дачі або в заміському будинкові, не підключеному до централізованої мережі газопостачання.

Серед електричних плит є величезна кількість моделей, які належать до найвищого класу енергоефективності і витрачають мінімум енергії під час роботи. Деякі з них за показниками економічності навіть наздоганяють плити індукційного типу.

Оптимальне рішення для людей, які хочуть економити, але не можуть обрати один з трьох описаних вище різновидів – плита комбінованого типу. Модель, оснащена одночасно газовими та електричними або газовими й індукційними конфорками – те, що треба у таких випадках.