Вітренко за рік заробив у «Нафтогазі» 285 мільйонів гривень

Перший заступник міністра енергетики України Юрій Вітренко отримав майже 285 мільйонів гривень зарплати за роботу в НАК «Нафтогаз України». Такі дані Вітренко вказав у декларації за 2020 рік.

«2,000,000 грн за 1 робочий день. Ще раз - два мільйони гривень! За один робочий день! Таку зарплату нинішній міністр Вітренко отримував у Нафтогазі минулого року, де він працював до липня. А ще - задекларував свої власні офшорні компанії у Кіпрі й Панамі, які так і не закрив ні під час роботи в Нафтогазі, ні працюючи в Уряді. А ще декларує 5 мільйонів доларів «премії» в тому ж Нафтогазі... Я не рахую купу всього рухомого і нерухомого - це він міг заробити в приватному секторі. Але ж Нафтогаз - стовідсотково державна компанія, до того ж, як показує аудит, - компанія збиткова. Яка так і не спромоглася за останні роки збільшити видобуток вітчизняного газу, аби Україна врешті не залежала від поставок із держави-агресора. І при тому, в бідній воюючій країні, в збитковій компанії - такі непристойно високі зарплати. Немає жодної моралі й совісті - ні у вітренків з коболєвими, ні в членів Уряду України, які своїми рішеннями дозволяють такі кричущі дисбаланси», - прокоментував подію політик Анатолій Гриценко.

Крім того, держава залишається боржником перед Юрієм Вітренком. Посадовець володіє борговими цінними паперами Міністерства фінансів України на суму 148 мільйонів гривень. Цю суму Вітренко мав отримати як виногороду для керівників «Нафтогазу» за перемогу України над «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.