Вітаміни для здоров’я та гарного самопочуття: чи достатньо звичайного раціону?

Сучасна медицина вважає, що стан нашого здоров'я багато у чому залежить від харчування, проте не від вживання будь-якої їжі, а від достатнього споживання різних поживних речовин.

Серед них одними з найважливіших є вітаміни — вони потрібні людям не через свою енергетичну цінність, а через здатність регулювати перебіг хімічних реакцій в організмі та впливати на функції різних органів та систем.

Такі речовини являють собою низькомолекулярні органічні сполуки різної хімічної природи, необхідні для нормальної життєдіяльності. Вони вирізняються високою біологічною активністю, можуть бути водорозчинними (не накопичуватися в організмі) чи жиророзчинними (накопичуватися в печінці та жировій тканині).

Фізіологічна потреба людини у вітамінах змінюється залежно від віку, статі, характеру трудової діяльності, стану здоров'я, кліматичних умов тощо.

Серед найважливіших нутрієнтів знаходяться:

  • Вітамін А. Це жиророзчинна речовина, важлива для здорового зору та шкіри. Вона підтримує кон'юнктиву та рогівку ока, допомагає ділитися та оновлюватися клітинам шкіри та кісток.
  • Вітаміни групи В. Всі вони є водорозчинними речовинами, та всі вони вкрай необхідні для нормального метаболізму та адекватної функції нервової системи. Вони не можуть накопичуватися в організмі, отже їх запаси варто поповнювати щодня.
  • Вітамін В1 допомагає клітинам тіла перетворювати вуглеводи на енергію. Ще він бере участь у скороченні м'язів та проведенні нервових імпульсів.
  • Вітамін В2. Допомагає добувати енергію з білка, підтримує процеси росту, поділу та функціонування усіх клітин.
  • Вітамін В6. Пітримує вироблення антитіл та гемоглобіну, відіграє важливу роль у роботі імунної та судинної систем.
  • Вітамін В9. Вкрай необхідний під час вагітності — його нестача призводить до дефектів розвитку мозку чи опорно-рухової системи дитини. Підтримує функції організму й у дорослому віці.
  • Вітамін В12. Забезпечує формування еритроцитів — клітин крові, що переносять кисень. Бере участь в метаболізмі усередині клітин, у функціях нервової системи та синтезі ДНК.
  • Вітамін С. Потрібен для нормального росту, загоєння ран, підтримки здоров'я кісток та зубів.
  • Вітамін D. Регулює кількість кальцію та фосфатів для здоров'я зубів, кісток та м'язів. Підтримує функції імунної та опорно-рухової системи.
  • Вітамін Е. Є потужним антиоксидантом, підтримує здоров'я шкіри та очей, а ще зміцнює імунну систему, що допомагає чинити опір інфекціям.

Це лише невелика частина того, які функції виконують вітаміни в нашому організмі. Тому зрозуміло, що їх адекватне споживання вкрай важливе для здоров'я та гарного самопочуття.

Проте деякі люди помилково вважають, що втамувати всі потреби організму у вітамінах можна за допомогою звичайного харчування. На перший погляд здається, що ми справді можемо отримувати вітаміни з їжі, а той же вітамін D — з сонячних променів.

Проте, який насправді відсоток населення може собі дозволити щодня купувати всі необхідні для збалансованого раціону продукти? А кількість сонячних днів від листопада до березня становить дуже маленьку частину.

До того ж вміст вітамінів у продуктах залежить від безлічі факторів — умов вирощування, зберігання та приготування. Тому для підтримки нормальної роботи органів та систем нашого тіла потрібно отримувати вітаміни зі сторонніх джерел, наприклад, дієтичних добавок.

Тим, кому важливе своє здоров’є, рекомендуємо відвідати інтернет магазин https://biovit.ua/ua. На його сторінках Ви знайдете чудовий асортимент різноманітних БАДів від кращих виробників з різних куточків світу, а професійні фармацевти-консультанти допоможуть Вам з підбором необхідних препаратів.