Викладачі Прикарпатського університету стали переможцями «Золотого фліпчарту»

У Центрі науки Тернополя відбулася офіційна церемонія нагородження фіналістів та переможців конкурсу «Золотий фліпчарт», який провела команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», щоб відзначити найкращих у сфері громадської діяльності в західних областях України – Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Львівській, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Серед переможців – представники Прикарпатського університету ім. В. Стефаника. Зокрема викладачка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту ПНУ, кандидатка філологічних наук, членкиня громадських організацій «Просвіта» ім. Т. Шевченка і «Союз українок» Галина Волощук, яка посіла перше місце в номінації «Активістка року», кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів економічного факультету, керівниця громадської ініціативи – Проектно-освітній центр «Агенти змін» ПНУ, фахівчиня з питань реалізації проєктів регіонального/місцевого розвитку Світлана Кропельницька (друге місце в номінації «Ідея року») та координатор ГО «Поступовий гурт франківців», доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Навчально-наукового Юридичного інституту Сергій Адамович – «Поступовий гурт франківців» зайняв третє місце в номінації «Громадська організація року».

На особливу увагу заслуговує ідея С. Кропельницької з формування єдиної кластерної платформи «COVID-19: HELP FOR RELATIVES», яка має забезпечити екстрене реагування та комплексну консультаційно-інформативну підтримку родин хворих на коронавірус. За словами Світлани, її ідея зумовлена передовсім трагічною подією – втратою через коронавірус найріднішої людини – мами, а також безпосередньо пережитими проблемними ситуаціями, пов’язаними з боротьбою власною та своїх близьких і знайомих з цією недугою та її наслідками.

С. Кропельницька зіткнулась із проблемою відсутності в Україні цілісної системи реагування на виклики, з якими зустрічаються родини хворих на COVID-19, ще на початковому етапі боротьби з пандемією, й тоді ж оголосила ту ідею. Але проблему системної підтримки недужим та їхнім родичам у формі консультацій, заходів з екстреної допомоги медично-реабілітаційного, психологічного, юридичного, фінансово-страхового, іншого суміжного спрямування досі не розв’язано. Тож її ідея – на часі, й вона переконана, що досвід представників команди «Агентів змін» з боротьби з цією проблемою стане корисним для широкого загалу.

«Громадські активісти роблять багато для своїх громад, проте це не завжди належно оцінено. Наше завдання зробити так, щоб про них та їхню роботу знали. Саме тому виникала ідея провести конкурс «Золотий фліпчарт», завдяки якому про успіхи громадських активістів можна заявити на всю Україну», – наголосив керівник «Освітньо-аналітичного центру розвитку громад» Максим Черкашин. Він висловив сподівання, що конкурс стане традиційним – його проводитимуть щороку.

Редактор відділу газети “Галичина”