Вибори президента України-2019: другий тур заплановано на 21 квітня

За результатами підрахунку голосів у першому турі президентських виборів, який збігається з результатами екзит-полів, лідирують Володимир Зеленський, який набрав близько 30% і нині чинний Президент Петро Порошенко - близько 16%. Пораховано вже більшу частину бюлетенів, їх офіційно оголосять до 10 квітня, а опублікують до 13 квітня в урядових газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр".

Проте вже усім зрозуміло, що саме ці два кандидати братимуть участь у другому турі, який заплановано на 21 квітня.

Явка на виборах цього року, як зазначають експерти, знову невисока - близько 64%, що лише на кілька відсотків перевищує показник 2014-го. Найвищу явку виборців на дільницях зафіксовано на Львівщині, а найнижчу – на Закарпатті. Загалом більш активними були виборці західних і центральних областей України.

П. Порошенко за попередніми підрахунками голосів лідирує в трьох областях - Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській, В. Зеленський - у решті областей України.

Недавно у Верховній Раді внесли законопроект щодо обов’язкових дебатів у другому турі. Народний депутат Ірина Геращенко вважає, що подібний крок необхідний для того, щоб виборці могли зробити усвідомлений вибір.

Порошенко і Зеленський заявили, що готові до дебатів.

Українцям, які мешкають не за місцем своєї офіційної реєстрації, слід ще раз подати заяви про голосування за місцем фактичного проживання. В іншому разі вони не матимуть нагоди взяти участь у волевиявленні 21 квітня. Перед другим туром громадяни можуть змінити місце голосування, і це потрібно зробити за 5 днів до виборів, наголосив міністр юстиції Павло Петренко.

Результати другого туру виборів президента оголосять до 1 травня, після чого до 4 травня їх опублікують в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр".

До 3 червня повинна відбутися інавгурація новообраного глави держави.