Верховна Рада перенесла голосування щодо відкриття ринку землі

Учора ВР України мала продовжити розгляд "земельних правок" у сесійній залі. Проте парламент переніс голосування за земельну реформу, очікуючи на підтвердження домовленостей з МВФ про отримання фінансової допомоги.

Раніше новий український уряд поінформував МВФ про бажання продовжувати тісну співпрацю з Фондом та просувати реформи для стійкішого зростання.

На початку тижня, 16 березня, Зеленський запросив до себе на Банкову парламентську фракцію "Слуга народу" для проведення засідання щодо відкриття ринку землі. Для угоди з Міжнародним валютним фондом про нову програму макрофінансової допомоги на 5,5 мільярда доларів залишилося виконати два prior actions: прийняття закону про ринок землі та проект закону 2571 про екс-власників збанкрутілих банків. В уряді очікують, що на це потрібно 1-2 тижні. Також на засіданні Кабміну 16 березня доручили профільному міністерству підготувати лист до Міжнародного валютного фонду щодо надання фінансової допомоги для боротьби з коронавірусом.

Президент України В. Зеленський пообіцяв довести земельну реформу до кінця. За його словами, у такому випадку слід очікувати, що голосування по земельному питанню відбудеться не раніше квітня.