В уряді спростували чутки про відставку Олексія Гончарука

В Інтернеті опубліковані записи наради, яка відбулась 16 грудня 2019 року за участю прем'єр-міністра Олексій Гончарука та декількох посадовців економічного напрямку.

Записи опубліковані у телеграм-каналах та на відеохостингу Youtube. Наразі достовірність записів не підтверджена, але й не спростована.

На записах Олексій Гончарук та посадовці обговорюють економічну ситуацію в Україні. Зокрема, курс долара та дірку в бюджеті.

«У нас дірка в бюджеті 50 мільярдів... Буде у нас дірка ще 100 мільярдів... І вона укріпляється (ймовірно йдеться про курс гривні - Ред)», - сказав голос схожий на Олексія Гончарука.
«У Зеленського є дуже примітивне розуміння економічних процесів. Є платіжний баланс, а гривню сильно укріпили. Він шукає відповідь на це питання, у нього немає відповіді», - сказав голос схожий на Олексія Гончарука.
«Поки у Президента не буде відповіді на це питання - у нього буде порожнє місце там. І до нього буде прилітати ця хрєнь на тему облігацій», - сказав голос схожий на Олексія Гончарука.
«Я повний профан в економіці. Але що я розумію? Є дві економічні теорії: монетарна та кейнсіанська. Ти ідеш по шляху здешевлення ресурсів або ти друкуєш гроші і якби розвиваєш економіку», - сказав голос схожий на Олексія Гончарука.

Згодом, була оприлюднена друга частина цієї дискусії.

У другій частині голос схожий на Олексія Гончарука прогнозує зниження економічного росту в 4 кварталі з 4% до 2%.

І «ухандохали» економіку, реформатори ці, так би мовити «соросята». При «господарниках» (ймовірно йдеться про команду Порошенка - Ред.) було 4 і 6. Прийшли «соросята» стало 2 і йде вниз, і ти нічого нікому не докажеш. Це все у сукупності створює у Президента відчуття неконтрольованості. Що ми не розуміємо, що у нас немає планів. А у вас його реально немає», - сказав голос схожий на Олексія Гончарука.
«Давайте шукати рішення на питання, які є. У глобальному вимірі все добре», - сказав голос схожий на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову.

Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб заявив, що платіжний баланс насправді змінився.

«У нас покупка була 1,4 мільярда в минулому році, а тепер 6. Тобто, торговий баланс змінився», - сказав голос схожий на Д.Сологуба.
«Давайте відверто говорити, що такі речі як курс, як інфляція впливають на економіку», - сказав голос схожий на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову.
«Є ідея взяти якусь умовно подібну на нас країну, у кого сильний потенціал в аграрному секторі і припустимо у якомусь важкому секторі і подивитись історію: як мінялись економіки і як зараз», - сказав голос схожий на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову.

Після оприлюднення аудіорозмов у мережі почали ширитися чутки про відставку Олексія Гончарука.

Прес-служба Кабінету Міністрів повідомила, що не має інформації щодо справжності жодного аудіо чи відео запису, що розповсюджуються у мережі Інтернет.

«Інформація щодо заяви про відставку Прем'єр-міністра не відповідає дійсності», - йдеться у повідомленні пресслужби уряду.