В умовах примхливої погоди. «Контінентал Фармерз Груп» підсумував результати збору пізніх зернових культур

Виробничі підрозділи агрохолдингу «Контінентал Фармерз Груп» зібрали врожай пізніх зернових культур з усіх площ – а це понад 86 тис. га. Під соняшник було відведено 32,2 тис. га, під сою – 31,9 тис. га, кукурудзу зібрано з 21,8 тис. га. Валовий збір цих культур становить відповідно 105,3 тис. т, 90,2 тис. т, 205,8 тис. т. У «Контінентал» відзначають високі показники врожайності пізніх зернових: соняшнику – 3,27 т/га, сої – 2,83 т/га, кукурудзи – 9,4 т/га.

«Збиральний сезон-2020 відбувався в умовах мінливої погоди з періодичними інтенсивними опадами, через що продовжився період вегетації рослин, а жнива затягнулися, – коментує операційний директор «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук. – Зібране зерно мало підвищену вологість, а його збір потребував додаткових витрат на найману техніку, але ми були готові до такого розвитку подій, оскільки орієнтуємося на довгостроковий прогноз погоди. Збиральна кампанія відбувалася злагоджено з використанням планової кількості техніки – комбайнів, перевантажувачів та транспорту для перевезення».

Під час жнив на полях «Контінентал Фармерз Груп» працювали 93 власні комбайни CLAAS LEXION, 30 з них – на гусеничному ходу, що дало змогу ефективно зібрати врожай за умов підвищеної вологості ґрунту. Для перевезення зібраного врожаю та підвищення продуктивності на кожні два комбайни використовували один перевантажувач. Аграрії зазначають, що процес збирання, вивантаження та переміщення зерна цілковито автоматизовано. Крім того, ведуть облік площ, де зібрано врожай, а також перевезених тонн, одразу виготовляють документи на врожай.

Нагадаємо, що на початку листопада «Контінентал» завершив і збір картоплі із загальної площі 1,6 тис. га. Середня валова врожайність цієї культури у компанії сягнула 36 т/га, що вище за планові показники. А всього 2020 року «Контінентал Фармерз Груп» зібрав урожай зернових, бобових і олійних культур із площі 187,7 тис. га.