В Україні незабаром збудують завод із переробки опалого листя

У Києві планують побудувати унікальний комплекс для перероблення опалого листя. Перероблені відходи використовуватимуться для отримання біогазу.

Це буде перший в Україні завод, який займатиметься переробкою опалого листя, - повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований. Він дозволить переробляти рослинні залишки та отримувати біогаз. Експерти підрахували, що лише в Києві щороку назбирується понад 120 тисяч тонн опалого листя, яке є безкоштовною сировиною. Переробка його дасть можливість виробляти дешеве паливо.

«Ринок біогазу нині найрозвинутіший у Європі, адже саме країни Євросоюзу першими впровадили програми переходу до альтернативних джерел енергії та підтримали ініціативи, спрямовані на впровадження нових біогазових технологій. Україна підписала Паризьку угоду в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ще в 2016 році, що зобов’язує і у нас вжити заходів щодо зменшення вуглекислого газу в атмосферному повітрі до 2020 року. Пристрої системи з переробки рослинних залишків — пілотний проект, який допоможе розв’язати питання з масового накопичення опалого листя», — зазначив А. Мальований.

Будівництвом нового заводу займеться фінська компанія Metener, яка вже оглядала можливу ділянку для будівництва. Компанія використовує технології, які дозволяють створити біоустановку для використаного опалого листя, сухої трави та інших рослинних відходів, як біомаси для отримання біогазу.

У Європі 75% біогазу виробляють з відходів сільського господарства, 17% — з органічних відходів приватних домогосподарств та підприємств, 8% — з муніципальних каналізаційних стоків та стоків окремих виробництв. Біогаз є відновлюваною і стійко виробленою енергією. Серед усіх видів палива він має найменший парниковий ефект і кращу виробничу ефективність. З біогазу виходить не лише вуглець, але й поживні речовини, а кінцевий продукт можна використати як добриво.