В обороні країни: бойовий «Хаммер» десантників – у центрі Івано-Франківська

Він належить 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, яка базується у Львові. А до нас група бійців на ньому прибула на запрошення обласного військового комісара в рамках акції популяризації військової служби за контрактом. Ця бойова машина, оснащена крупнокаліберним кулеметом ДШКМ, неодноразово побувала в боях, довівши свою надійність та високу прохідність. Бійцям, котрі приїхали на ній, також довелося повоювати.

Старший лейтенант Сергій Лазоринко

Старший лейтенант Сергій Лазоринко, котрий, по суті, зараз очолив екіпаж «Хаммера», свого часу закінчив Харківський університет повітряних сил. На військовій кафедрі отримав звання молодшого лейтенанта. На початку 2015-го року його мобілізували. Відслуживши призначений термін, вирішив стати професійним військовим. Неодноразово перебував у зоні проведення АТО, в тому числі кілька місяців у так званій «нульовці», в Пєсках.

– Звісно, там було не так «гаряче», як в Луганському чи Донецькому аеропортах, але практично щодня йшли бої, – каже Сергій.

Гранатометник Михайло Іванович теж був призваний по мобілізації ще у 2014-му році й залишився у 80-ій бригаді по цей день. Зрозуміло, також неодноразово побував у боях. Але чоловік не говіркий. Навіть прізвище не назвав.

Єдиний, хто ще не «понюхав», так би мовити, фронтового пороху, кулеметник Василь Чернобай. Проходячи строкову службу, зрозумів, що хоче залишитися в армії і близько місяця тому підписав свій перший контракт. До речі, він родом із Закарпаття і міг би піти служити в 128-му гірсько-піхотну бригаду, яка базується в його області, але обрав «восьмидесятку».

– Тут високий рівень підготовки. Чудовий колектив, командування, забезпечення… Вибачте, я соромлюся говорити на камери, – зашарився боєць. Та, судячи зі всього, перед ворогом Василь соромитися не буде. До речі, 4 липня в обласному військкоматі відбувся брифінг, в якому брали участь і десантники також на тему військової служби за контрактом. На той момент 305 жителів нашої області зголосилися стати професійними військовими. Відтоді ця цифра зросла до 328.

Представник Івано-Франківського обласного військкомісаріату Юрій Мухін розповідає місцевим медіа про особливості військової служби за контрактом

Світлини Юрія Сковрінка.

Редактор відділу газети “Галичина”