В Івано-Франківську безпритульний відкрив виставку картин, присвячених матері, котрої ніколи не бачив

Подарунок меру Івано-Франківська від митця

У фортечній галереї "Бастіон" відкрилася перша виставка художника Володимира Будая. Володимир Терентійович — безпритульний. Народився в селі на Богородчанщині й виховувався у прийомній сім’ї. Зараз митцю 67 років і опікується ним міський будинок нічного перебування. Саме працівники цього закладу ініціювали відкриття виставки, щоби іванофранківці теж змогли побачити унікальні картини митця. А присвятив він виставку своїй біологічній матері, котрої ніколи не бачив.

Про це повідомив у соцмережі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, котрий і сам був присутній на презентації. Він зауважив, що люди стають безпритульними з різних причин і ніхто від цього не застрахований. Але навіть у такому скрутному становищі сильна, творча людина може знайти своє покликання у житті. Прикладом цього і є безпритульний художник В. Будай, котрий руйнує стереотип про безхатьків, як людей неосвічених та ні на що не здатних. Він створює чудові картини, які роз'їхалися вже по цілому світу.

Сам художник каже, що роботи у нього достатньо, постійно є замовлення на нові полотна. Пан Володимир — людина дуже добра і світла. Від нього і від його полотен віє теплом, зауважив мер міста.

Руслан Марцінків подарував талановитому художникові фарби для нових картин, а митець йому у відповідь — картину головного символу обласного центру — Ратуші.

Так склалося життя Володимира, що він став безхатьком. Правда, останніми роками він проживав у невеличкому дерев’яному будиночку в Крихівцях, де йому дозволили жити добродії. Там він і творив свої полотна. Деколи їх продає, а інколи дарує добрим людям, які трапляються на його життєвому шляху.

Своєю виставкою митець хотів показати, що навіть самотня людина, яка опинилася в скруті, яка фактично немає родичів і даху над головою, може зберегти в душі відчуття любові до прекрасного і реалізовувати свої здібності й таланти.