“Україна в огні”: про війну очима підлітків розповіли у Франківському драмтеатрі

28 червня на камерній сцені Івано-Франківського національного академічного драматичного театру учасники найстаршої групи «Дитячої театральної майстерні» вийшли до глядача зі своєю повноцінною виставою за легендарною кіноповістю «Україна в огні» Олександра Довженка.

Тема радянсько-німецької війни, у котрій українці заплатили чи не найвищу ціну, повертається сьогодні до кожного з нас, щоб нагадати про віру в себе і у свою унікальність, про втрати, які ми повинні прожити, щоб стати переможцями, про те, що «…стоїть Україна перед нашим духовним зором у вогні, як неопалима купина».

Режисером постановки став актор і директор Майстерні Олексій Лейбюк у співпраці з актрисою Тетяною Шавковою. Вони і їхні вихованці присвятили свою роботу українсько-російській війні. У цій роботі про страшну сучасну війну ми говоримо про мир, наголосив Олексій Лейбюк.

Вихованці Дитячої театральної майстерні здобувають навички самовираження, вбираючи найкраще – школу Франківського драмтеатру, котра вже стала феноменом в Україні. Тут важливо «жити» на сцені, а не грати, копіюючи когось. Бо за кожним талановитим актором завжди стоїть майстер, котрий приходить тоді, коли готовий учень.

Генеральний директор-художній керівник Театру, лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка Ростислав Держипільський, котрий не тільки проводить цікаві заняття в театральній майстерні, із вдячністю і турботою висловився про акторів, відзначив актуальність постановки і наголосив, що вистава має всі шанси увійти до діючого репертуару Театру.

За мить до прем’єри, коли усі підлітки стають у спільне коло до молитви, ми спитали кількох, про що їхня сценічна робота. Про війну, котра вбиває нас, щоб зробити сильнішими, про віру в себе і про любов до своєї країни, найкращої для кожного із нас. Такі кілька меседжів висловили діти, які взяли на себе непросте завдання. Бо коли в залі їхні батьки плакали, вони і не думали здаватися у майбутній боротьбі.

Фото – з відкритих джерел