Україна отримала приз за кращі костюми на Карнавалі культур-2019 в Берліні

У Берліні 7-10 червня 2019 року відбувся уже традиційний великий Карнавал культур, метою якого є показати мультикультурний колорит німецької столиці. Фестиваль проходить у “творчому” районі Берліна – Кройцбергу, де проживає найбільше представників різних національностей.

Особливістю карнавалу є велика хода представників різних етнічних культур вулицями Берліна, де можна побачити гарячі танці та почути ритми з усього світу.

Проводити такий фестиваль у німецькій столиці почали ще в середині 90-х. Організатори мали на меті висловити спротив расизму та виступити за багатокультурність. Щороку подивитися на карнавал приходять понад мільйон глядачів.

Україна бере участь в Карнавалі культур лише вдруге і вже цього року стала володаркою призу в одній із шести номінацій - "За кращі костюми".

«Журі відзначило наші костюми як «якісні та вражаючі». Ми шукали їх у колекціонерів, дизайнерів, як тут, так і в Україні», - розповіла агентству засновниця Групи «Культура», одного з організаторів акції, Катерина Рітц-Ракул.

Українські національні костюми, танці і музику німцям та гостям столиці демонстрували цього разу понад 50 представників громади, включаючи танцювальний колектив з Мюнхена. Прохід супроводжувала сучасна українська музика, керував якою ді-джей з 8-метрового карнавального автомобіля. Пожвавлення у публіки викликала «кричалка» «UkraineNow - UkraineWow!».

Всього в карнавалі взяли участь 74 групи, 4 400 професійних і самодіяльних артистів, півсотні автомобілів-трибун. Подивитися на яскраве дійство на вулиці Берліна вийшло близько мільйона людей. Охороняли дійство півтори тисячі поліцейських. У місті на цілий день було перекрито ряд вулиць.