Україна лідирує в Європі за кількістю бурових установок

Наша держава вперше увійшла у світовий індекс працюючих нафтових і газових бурових установок Baker Hughes GE Rig Coun, де зайняла лідируючу позицію в Європі за кількістю задіяних в бурінні верстатів. Про це минулого тижня повідомила прес-служба Асоціації газодобувних компаній України.

Індекс Rig Count визначає провідна американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes ще з 1944 року. У світі він вважається значущим показником активності нафтогазовидобувної промисловості і головним барометром споживання та попиту вуглеводнів.

В асоціації відзначили, що у травні в Європі працювало 186 бурових верстатів (44 - морські платформи), з них майже половина - 84 - здійснювали роботи в Україні.

Слідом за Україною в рейтингу йдуть Туреччина - 20 працюючих верстатів і Великобританія - 16.

"Останні три роки Україна провела важливі реформи у вітчизняному газовидобутку, що позначилося на поліпшенні регуляторного поля і модернізації профільного законодавства. Ці зміни помічають не лише українські, а й іноземні інвестори. Включення України в індекс BHGE Rig Count є дуже важливим для нашої нафтогазодобувної галузі і загалом для економіки, оскільки демонструє пожвавлення на вітчизняному ринку і служить гарним індикатором для приходу в Україну провідних газодобувних і сервісних компаній", - зазначив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опімах.

Минулого року Україна видобула 21 млрд куб. м газу, при цьому 90% обсягів буріння припало на східний нафтогазоносний регіон, де основні запаси газу зосереджені на глибині понад 3 км (6 км і більше).

Темпи видобутку газу в Україні зросли майже в півтора разу. За даними Міненерго, за 2018 рік видобуток газу зріс на 2,4%. В Україні видобули 21 млрд. кубометрів газу - на 0,5 млрд. більше, ніж у 2017-му.