У День вишиванки у Народному домі селища Рожнятова проходив ІІ районний етнографічний фестиваль «Бойківська спадщина», засновником якого свого часу став заступник голови Рожнятівської районної ради Олег Понайда.
Олег ПОНАЙДА, заступник голови райради:
– Ідея виникла позаминулого року. А підтримала її наша землячка із села Ілемні голова громадської організації «Етнопростір» Марія Червак. Ми вирішили зорієнтувати такий форум на дітей і молодь, щоб виховувати любов до українських традицій і звичаїв. У рамках форуму відбуваються різноманітні етномайстерні – гончарські, декоративно-ужиткового мистецтва, з розпису кераміки, прядіння, ткацтва та ін. Діти мають можливість дізнатися багато цікавого про народні ремесла і промисли, поспілкуватися і попрацювати з майстринями з «Етнопростору», а виготовлені власноруч вироби як дарунок взяти на згадку. Звичайно, етнофорум супроводжується хореографічними і пісенними виступами колективів Рожнятівського районного будинку дитячої і юнацької творчості, Рожнятівської школи мистецтв та представників мистецьких колективів з інших сіл і селищ району. Минулого року фестиваль відбувався у День матері, а нинішнього – у День вишиванки. Його організовують для відновлення і примноження нашої української самобутності, зокрема бойківських традицій. На мою думку, такі заходи дуже потрібні передусім нашій молоді. Сподіваємося, що такі форуми відбуватимуться у нас традиційно. Будемо запроваджувати нові цікаві проекти і запрошувати гостей з різних куточків області. Ми зорганізували довезення дітей з усього району. За попередніми підрахунками, у святі взяли участь до півтисячі юних талантів. Звісно, і чимало дорослих.
Марія ЧЕРВАК, голова громадської організації «Етнопростір»:
– Ми зорганізували у рамках фестивалю різноманітні етномайстерні і завжди готові працювати не лише для жителів Рожнятівщини, а й для всіх, кому не байдужі українські самобутність і традиції. Хоч ми й обласна організація, але співпрацюємо з багатьма регіонами України. А моя рідна Бойківщина дуже багата своєю народною спадщиною, проте її треба оживляти, множити і популяризувати.
…Фестивальне дійство відбувалося у районному Народному домі, який очолює директор Ігор Тринчук. Того дня у приміщеннях, які були схожі на одну розмаїту велику вишиванку, гуло, як у вулику, – вітальні слова районної і селищної влади, організаторів фестивалю, дитяче радісне щебетання, музика, яскраві емоції, враження…
Градус позитиву від «Бойківської спадщини» аж зашкалював. Та найголовніше – щиро і без патетики, як завжди – по-бойківськи.