У Німеччині пограбували найбагатшу колекцію коштовностей в Європі – знаменитий дрезденський музей «Зелене склепіння»

Злодії підпалили електрощиток під Августівським мостом, чим вимкнули електропостачання будівлі, потім залізли до середини через бокове вікно, знявши захисні грати. Невідомі викрали історичні коштовності, дорогоцінне каміння – все те, що можна винести в сумках, за попередніми даними, загальною вартістю понад мільярд євро. Покидаючи музей, вони знову повісили грати на вікно. Великі предмети – вази, картини. статуетки було проігноровано.

Міністр внутрішніх справ Саксонії Роланд Вьоллер повідомив про створення спеціальної комісії з цього «гіркого дня культурної спадщини». Вьоллер розглядає пограбування як «напад на культурну ідентичність усіх саксів». Він заявив, що зробить усе, щоб не тільки знайти вкрадені речі, а й заарештувати злодіїв.

Музей «Зелене склепіння» (нім. Grünes Gewölbe) — знаменита і найбагатша колекція коштовностей у Європі, колишня князівська скарбниця князівська Веттінів, що охоплює період від Ренесансу до класицизму. Вона налічує понад 4000 унікальних витворів мистецтва. Тут є золото та дорогоцінні камені, витвори з порцеляни та бурштину, неймовірні різьблення із слонової кістки та вишнева кісточка, на якій вирізьблено 185 облич.