Святослав Вакарчук виклав відеозвернення до кандидатів у президенти України

Останнім часом передвиборчі перегони нагадують циркове шоу: то кандидати один одному роблять виклики щодо місця проведення дебатів, то вимагають перевірки на наркотичну чи алкогольну залежність, то вправно закидають одне одному якісь звинувачення у некомпетентності щодо тих чи інших питань стосовно майбутнього курсу України і т. п. У цьому їм дуже старанно допомагають експерти, журналісти, прихильники…

Сумно за всім цим спостерігати, адже вирішується доля України і її народу. Більшість громадян нині і без того розгублені, кого ж обрати, щоб знову не помилитися. Мабуть, в українців погана інтуїція, якщо ми постійно обираємо не тих, кого треба. А потім впродовж п’яти років нарікаємо на свій вибір, звинувачуємо тих, хто віддав голоси недостойному кандидатові і сподіваємось, що наступного разу все буде по-іншому....

Свої хвилювання щодо подій, які розвиваються навколо майбутніх дебатів і президентських виборів у своєму відеозверненні висловив і співак Святослав Вакарчук: "Будуть дебати чи не будуть і де вони відбуватимуться? Хто їх модеруватиме? Які аналізи при цьому повинні здавати кандидати? І т. п. Хіба це ті речі, які дійсно дозволять нам зробити усвідомлений вибір?! І так відбувається протягом всієї президентської кампанії: зміст підмінюється формою. Йде постійне змагання кольорів і слоганів. Пафос - проти гумору. Білборди - проти Інстаграм. Молебень - проти серіалу..."

Насправді Вакарчук у зверненні висловив думку багатьох українців. Адже як і всі інші виборці, яким не байдуже до долі рідної країни, хоче знати відповіді на запитання, як кандидати у президенти в разі перемоги збираються впроваджувати в Україні верховенство права і яка їхня програма реформування судової системи; яким чином вони повертатимуть окуповані Крим і Донбас, а також наших військовополонених та політв'язнів, що перебувають нині у російських тюрмах; як використають свої повноваження і політичний капітал, аби подолати корупцію, хабарництво і розкрадання в країні та яким чином робитимуть усіх рівними перед законом; яким бачать майбутнє української армії і орієнтири держави загалом, а головне - яку тактику на майбутнє оберуть у переговорах з Путіним та які подальші дії проводитимуть, щоб уже нарешті закінчити цю війну, яка щодня забирає все нові й нові життя та поступово руйнує економіку країни.

Українці хочуть бути впевненими в своєму виборі, а тому важливо, щоб кандидати на пост глави держави не змагалися в словесних баталіях, а показали народові, що вони реально готові зробити для майбутнього Батьківщини і її народу.

Кореспондент