Святослав Вакарчук: Наші політичні рішення не зможе купити ніхто

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук оголосив про створення партії «Голос», яку поведе на парламентські вибори.

Похід у велику політику музикант пояснив необхідністю справжніх змін у країні, яких вимагають українці і потребою творення нової політики, оскільки стара роз’їдає Україну зсередини.

Старт нової політичної сили відбувся у символічному місці – на Старокиївській горі, де Кий збудував першу київську фортецю. Саме тут почалася Україна, і тут хочуть розпочати нову добу в українській політиці.

«Ми створюємо нову політичну силу. Партію справжніх змін – «Голос». Тож від сьогодні в Україні зазвучить новий голос. Мій голос. Ваш голос. Наш з вами голос. З вашою допомогою я поведу партію «Голос» на парламентські вибори. Бо саме у Верховній Раді приймають найважливіші рішення, які впливають на долю і життя кожного українця. А нині, на жаль, Верховна Рада перетворилася, на токсичне болото, яке засмоктує наше майбутнє. Ми маємо це змінити», – наголосив С. Вакарчук.

За словами С. Вакарчука, у часи, коли Росія своїми діями підриває нашу безпеку і створює загрозу ззовні, стара політика роз’їдає Україну зсередини. Внутрішній ворог повинен бути знищеним для того, щоб ми стали сильними і могли протистояти гідно зовнішнім загрозам.

Партія «Голос» йде на парламентські вибори, щоб знищити стару політику і творити нову, яка принесе справжні зміни. Він звернув увагу, що стара політика належала олігархам. «Ми не беремо в олігархів жодної копійки, жодної цукерки. Олігархи не пишуть і не фінансують наших сценаріїв. Нами ніхто не володіє», – акцентував С. Вакарчук.

Нова політика справжніх змін, на думку С. Вакарчука, це коли народні депутати підзвітні виборцям, а не своїм спонсорам. «Наші політичні рішення не зможе купити ніхто», – підкреслив він. Стара політика – це сліпа віра в нового президента. Ми проходили це і заплатили достатньо високу ціну,щоб усвідомити, що нового прізвища на Банковій не достатньо. Президент має бути підзвітним народові.

А нова політика має поставити на перше місце людину. Не людина заради держави, а держава заради людини – це філософія «Голосу».

Також С. Вакарчук представив команду «Голосу». Зосібна до неї увійшли люди, які вже змінювали країну: екс-заступниця міністра економіки в уряді реформаторів Юлія Клименко, громадський активіст та екс-голова правління антикорупційної організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин, доктор медичних наук та піонер у сфері кардіохірургії Юрій Соколов, актор, режисер та командир роти, яка захищала Донецький аеропорт, - Андрій Шараскін (кіборг «Богема»), громадська активістка, волонтерка, в. о. голови Одеської ОДА у 2016-2017 роках Соломія Бобровська.

Політолог Олександр Палій (м. Київ) позитивно оцінив похід у велику політику Святослава Вакарчука: «Я дуже добре ставлюся до походу Вакарчука в політику, бо вважаю його людиною з українською системою цінностей. Сьогодні в суспільстві дуже великий скепсис до традиційних політиків. У чомусь він виправданий деморалізацією пострадянських політиків, у чомусь є політичною технологією – спробою олігархії протиснути свої інтереси за спиною недосвідчених і малокомпетентних діячів. Похід у політику Вакарчука, якби він відбувся півроку тому, можливо, уберіг би країну від президентства Зеленського, яке з огляду на його некомпетентність, безвідповідальність, залежність від олігархії та брак патріотизму може бути вкрай небезпечним для країни.

Найближчим часом ми побачимо, хто з олігархів чи бізнесу стоїть за Вакарчуком. Сподіваюся, він не буде просто обкладинкою для інтересів олігархії. Мені він здається і щирою, і українською людиною, а на тлі нинішніх політиків це вже немало».

Редактор відділу газети “Галичина”