На владному Олімпі України сподівалися (й далі надіються), що з перемогою на президентських виборах у Сполучених Штатах Джо Байдена для нашої держави повернеться «золотий вік» Барака Обами, коли Білий дім США був значно прихильнішим до офіційного Києва й чіткіше протистояв РФ у так званому українському питанні, ніж адміністрація Дональда Трампа. Однак уже перші кроки нового американського президента після його січневої інавгурації викликають, м’яко кажучи, подив у нашому суспільстві.
Приміром, народна депутатка України від Прикарпаття (партія «Свобода») Оксана Савчук на своїй офіційній сторінці у фейсбуці висловила обурення зокрема указом президента Байдена про запобігання дискримінації за гендерною ідентичністю і сексуальною орієнтацією. Втім, принагідно вона висловилася й про те, як такі глобальні «цивілізаційні» тенденції впливають на Україну. Ось що вона написала:
«Американський президент Байден теж включив турборежим. У перші години після інавгурації підписав 15 указів і встановив рекорд. Серед указів є дуже суперечливі. Один з них дозволяє чоловікам ходити в жіночі туалети і роздягальні, а також брати участь у жіночих змаганнях. Так звані привілеї передбачені для тих чоловіків, які вважають себе жінками, чи хлопчиків, які думають, що вони дівчатка.
Це політика нездорового глузду. Співробітники консервативного науково-аналітичного центру "The Heritage Foundation" уже б’ють на сполох. І закликають іти в суди та запроваджувати нові закони, які захищатимуть традиційні сімейні цінності, релігійні засади і нашу біологічну природу як чоловіка і жінки.
Глобалізація має вплив і на Україну. Щоразу на депутатський прийом до мене приходять батьки, які знаходять у шкільних підручниках спекуляції на тему гендеру. Інформація подається так, що дитина має засумніватися, ким вона є – дівчинкою чи хлопчиком. Такі речі неприпустимі і негативно впливають на інститут сім’ї. А це основа для творення міцної держави.
Як співголова депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» відстоюю сімейні і християнські цінності. Закликаю громадян України до свідомості й популяризації наших родинних традицій».
Ще різкіші висловлювання надибуємо на фейсбучній сторінці відомого католицького журналіста і священника Ігоря Пелехатого з посиланням на «джерело КАІ». «Будьмо уважні», – закликає він і риторично запитує: «Чи є католиком президент Байден?». Адже «вже перші декрети, підписані новообраним президентом США різко суперечать з декларованою ним католицькою вірою. Скажімо, Байден скасував заборону на службу трансгендерів в армії, яку запровадив його попередник Дональд Трамп. «Президент Байден вважає, що гендерна ідентичність не повинна бути перешкодою для проходження військової служби та що сила Америки полягає в її розмаїтті», – йдеться в заяві Білого дому.
За переконанням Байдена, в інтересах країни об’єднати сили, які зроблять армію більш ефективною. Прихильники Байдена схвалили його рішення. Однак вони відзначили: те, що будь-який президент може вирішувати, чи можуть трансгендери служити в армії, є проблематичним. За даними Міністерства оборони США, близько 1,3 мільйона осіб служать в армії США. Офіційних даних про кількість трансгендерів немає, але дослідний інститут політики США оцінив, що у 2016 році близько 2450 активних військовослужбовців були трансгендерами. Відкрито служити трансгендерам в армії США дозволив у 2016 році тоді ще президент Барак Обама. Однак у 2017 році Трамп «заморозив» їхній набір…
З відповідною заявою щодо контроверсійного президентського декрету виступила католицька спільнота США, зокрема кардинал Тімоті М. Долан з Нью-Йорка, наголосивши, що не можна ігнорувати інтегральности двох статей, що доповнюють одна одну, – чоловічої і жіночої, – створених Богом. На переконання єпископату, декрет президента Байдена загрожує порушенням прав осіб, які обстоюють природне і Боже право, згідно з яким єдиним законним шлюбом є союз чоловіка і жінки. Цей декрет також ігнорує повагу до релігійних переконань переважної частини американських військовослужбовців, які дотримуються традиційних поглядів на шлюб».