Що варто знати, плануючи подорож до Туреччини?

Туреччина — дійсно приваблива для українських мандрівників країна. Вона відома мальовничою природою, яскравою національною кухнею, чудовим пляжним відпочинком. Тут не потрібно обирати «море чи гори», адже і того й іншого вдосталь. Туреччина — прекрасна за будь-якої пори року: весна тут настає рано і чудово підходить для прогулянок або піших походів, під час спекотного літа приємно зануритися в пляжні розваги, осінь ідеальна для екскурсій, а зима дає змогу повною мірою відчути чарівність цієї незвичайної країни. Туристу залишається лише визначитися з найкращим дозвіллям. Щоб насолодитися відпочинком за вигідною ціною, варто заздалегідь забронювати путівку до Туреччини із Запоріжжя!

Топ-10 фактів, які потрібно знати про Туреччину перед подорожжю

  • Пам’ятайте про клімат. Влітку тут буває по-справжньому спекотно, тому беріть із собою одяг з натуральних тканин, головні убори й сонцезахисний крем. Утримайтеся від відвідин пляжу в середині день – в цей час краще перепочити в готелі. Взимку в Туреччині висока вологість, суб’єктивно погода здається холоднішою.
  • Не налягайте на місцеву їжу. Знайомство з гастрономічними традиціями країни — обов’язкова частина подорожі, але дегустувати страви треба помірно. Турецька їжа багата прянощами, цукром і може виявитися важкою для непідготовленого шлунка. Про всяк випадок не забудьте покласти до аптечки засоби від розладів травлення.
  • Пам’ятайте про менталітет. В країні дотримуються мусульманських традицій, тому не слід фотографувати місцевих жителів без їхньої згоди, гуляти містом у надмірно відкритому одязі, заходити в мечеті під час богослужінь. Так ви продемонструєте повагу до місцевих звичаїв.
  • Дотримуйтеся правил безпеки поза готелем. Рух на дорогах Туреччини є хаотичним, тому брати авто напрокат не рекомендується, а вулицю варто переходити дуже обережно. Носіть із собою паспорт та візитівку готелю — у курортних зонах часто перевіряють документи. Будьте ввічливі з місцевими жителями — вони обов’язково відплатять вам тим самим. Бажано вивчити кілька слів або фраз турецькою, адже це автоматично викликає повагу й прихильність до туриста. 
  • Використовуйте можливості для вигідного шопінгу. У країні можна придбати якісний домашній текстиль, одяг, взуття, корисні сувеніри ручної роботи. Тому варто брати із собою запас грошей на покупки.

Ці прості правила зроблять поїздку до Туреччини приємною та безпечною.