Що треба знати при покупці блока живлення для ноутбука

Купуючи ноутбук, ми завжди отримуємо в комплекті зарядний пристрій з блоком живлення. Однак з часом блок живлення може вийти з ладу, або ж вам може знадобитися додатковий. Наприклад, щоб щодня не носити з собою зарядку між будинком і офісом. Отже, як же грамотно вибрати блок живлення для ноутбука і правильно його експлуатувати?

Оригінальний або сумісний?

Ідеальний варіант - покупка оригінального блоку живлення для вашого ноутбука. Як правило, замовити блок живлення для ноутбука на Zeto нескладно, якщо ви власник популярної моделі ноутбука. Правда, проблемою може стати ціна. Вартість оригінальних аксесуарів, як правило, вище, ніж у аналогів. Але ніщо не забороняє вам подивитися на ціни зарядок в магазинах.

Зате покупка оригінального блоку живлення - це гарантія того, що аксесуар буде сумісний з вашим ноутбуком і не створить ніяких проблем в майбутньому. Крім того, у вас не буде складностей з вибором конкретної моделі блоку живлення - просто купуєте те, що пропонує виробник під вашу модель.

Однак якщо ваш ноутбук вже далеко не новий, оригінальних блоків живлення в продажу може не виявитися. В цьому випадку доведеться вибирати серед сумісних зарядок від компаній, які спеціалізуються на випуску такого роду аксесуарів. Іноді вони теж випускаються під конкретну модель ноутбука, в цьому випадку вам не доведеться вивчати характеристики.
 
Якщо ж в магазині немає блоку живлення під конкретно вашу модель ноутбука, вам доведеться підібрати сумісний варіант. Для цього подивіться на такі параметри:

  • вихідна напруга (зазвичай вказується як Output і вимірюється в вольтах)
  • сила струму (вимірюється в амперах)
  • потужність (Вт)

Ці параметри повинні збігатися з вашим старим блоком живлення, а якщо він загублений, то ви можете знайти необхідні показники в інструкції до ноутбука або на його днище. У будь-якому випадку така інформація повинна бути доступна на сайті виробника вашого ноутбука.

Зрозуміло, при виборі сумісного блоку живлення ви повинні переконатися, що коннектор зарядного пристрою збігається з роз'ємом в вашому ноутбуці. Ідеальний варіант, якщо у вас відносно новий ноутбук, що заряджається через USB Type-C. Складніше, якщо використовується пропріетарний роз'єм виробника.

Використовуємо блок живлення правильно

Наскільки довго пропрацює ваш блок живлення, безпосередньо залежить від дотримання базових правил його використання. Намагайтеся не допускати механічних пошкоджень і контакту з вологою. Останнє може призвести до замикання і проблем з проводкою. Намагайтеся не перегинати шнур блоку живлення. Особливу увагу в цьому плані зверніть на зарядки для ноутбуків Apple. Вони мають дуже тонким кабелем, обмотка якого дуже швидко перетирається. Намагайтеся вчасно відремонтувати такі зарядні пристрої самостійно (перемотати місця, де псується обмотка) або ж в сервісному центрі.

Також намагайтеся по можливості не залишати підключений блок живлення без нагляду на тривалий час. Відлучитися в обідню перерву, залишивши ноутбук на підзарядці - нормальне явище. Але перед вихідними або відпусткою краще відключити блок живлення від мережі.