Серед лауреатів Шевченківської премії – Ростислав Держипільський

Як повідомив член Комітету з Національної премії ім. Тараса Шевченка Ростислав Семків, сьогодні оголошено імена переможців найвизначнішої в Україні мистецької відзнаки.

У номінації «Театральне мистецтво» абсолютну перемогу здобув Ростислав Держипільський, директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім.Івана Франка. Його вистави було номіновано утретє, цього разу експерт Шевченківського комітету Олег Вергеліс подав на здобуття головної в державі мистецької відзнаки чотири роботи Держипільського-режисера: феєрію-бурлеск «Енеїду», неооперу «Hamlet», притчу «Вона-Земля» за творами Василя Стефаника та театральний благодійний арт-проект «Оскар і Рожева Пані» за творами Е.Е Шмітта.

У номінаціях «музичне мистецтво» Премію присуджено Володимиру Шейку (за аудіозапис творів українських композиторів), Василю Чебанику – в номінації «візуальне мистецтво» (за практичне створення гарнітури шрифтів для проекту «Графіка української мови), режисер-початківець Роман Бондарчук здобув першість в номінації «кіномистецтво» ( за перший повнометражний фільм «Вулкан», що вже має добру фестивальну історію і виходить восени в прокат).

Одна з найцікавіших номінацій – «публіцистика та журналістика» перемогу здобули Богдан Горинь (за двотомник «Святослав Гординський на тлі доби») і Оксана Забужко (за збірку «І знов я влізаю в танк»).

Традиційно Шевченківську премію в Україні вручають до Шевченківських днів.