Руслан Марцінків: Поїздки на передову з допомогою для наших захисників буду продовжувати

Одним із пріоритетів міської влади Івано-Франківська є всебічна допомога Збройним силам України як на фронті, так і в тилу. І в цій справі франківці не беруть довгих перерв.

Зокрема, в листопаді місто передало для бійців 80-ї бригади рації, батарейки, ліхтарики, павербанки, рукавиці, консерви, каву та засоби особистої гігієни. А землякам із територіяльної оборони, які вже сім місяців перебувають у гарячих точках на передовій, – продукти харчування, чай, каву, солодощі, засоби особистої гігієни та медичні засоби, павербанки, ліхтарики, одяг, взуття, ковдри та інші необхідні речі.

Івано-Франківськ допомагає і військовим авіаторам, які базуються на території міської громади, і недавно їх забезпечив комп’ютером, монітором, сканером, принтером, флешками, світлодіодними лампами та різними акумуляторними батареями. А командування та особовий склад 109-го батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, яка теж базується на території міської громади, два тижні тому офіційно подякували міському голові Івано-Франківська Русланові Марцінківу за раніше надану допомогу.

У громаді чи не щонеділі відбуваються патріотичні ярмарки, на яких франківці реалізують всілякі гарні речі, а вторговані кошти жертвують на допомогу армії. На останній такій благодійній торговиці в мікрорайоні «БАМ» було зібрано майже 100 тисяч гривень на потреби ЗСУ.

Також Івано-Франківська міська рада разом із «Спілкою волонтерів Прикарпаття» створили в місті своєрідну волонтерську пошту, яка що два тижні доставляє передачі нашим бійцям прямо на передову. Місто фінансує видатки на перевезення – вартість пального.

Окрім того, Івано-Франківськ допомагає й цивільним українцям, котрі у воєнних умовах часто потребують найнеобхіднішого. У першій декаді листопада з Франківська відбув до Запорізької области черговий гуманітарний вантаж для жителів деокупованих міст з олією, макаронами, борошном, м’ясними консервами, паштетом, крупами. Загалом близько 10 тонн продуктів харчування.

А минулого тижня міський голова Руслан Марцінків відвідав на Донецькому напрямку бійців кулеметного взводу нашої 72-ї бригади та прикордонників. І як завжди, приїхав не з порожніми руками. Доставив нашим захисникам два автомобілі: один відремонтований, який франківці раніше забрали полагодити, а другий – пригнаний, а до цього – цілий бус продуктів, засобів гігієни та інших необхідних речей. Там, на передовій, Руслан Марцінків нагородив ряд земляків міською відзнакою «За честь і звитягу» та іменними годинниками. Як відомо, цю медаль вручають переважно жителям та уродженцям Івано-Франківська за виявлені мужність, звитягу та героїзм у захисті територіальної цілісности й незалежности України.

На Донеччині очільник Івано-Франківська мав приємність зустрітися з двоюрідним братом Романом Марцінківим, працівником міської ради Назарієм Кішаком, Олегом Бевським та іншими земляками, які нині в одній із гарячих точок захищають Україну.

Повернувшись до Франківська Р. Марцінків написав на своїй сторінці в фейсбуці: «Часто мене запитують, чому я особисто їжджу на фронт. Вважаю, що раз на якийсь час кожен голова громади повинен їздити, дякувати і за можливості допомагати хлопцям і дівчатам, які сьогодні захищають Українську державу. Тому поїздки на передову з допомогою для наших захисників буду продовжувати».

Остання поїздка в зону бойових дій була цього року для Р. Марцінківа вже четвертою. «Хлопцям і дівчатам на фронті важливо відчувати, що про них не забувають і підтримують. Разом вистоїмо і переможемо», – каже очільник Івано-Франківська.