Руслан МАРЦІНКІВ: Підтримка талановитої молоді і надалі буде пріоритетом для міської влади

Вісім випускників івано-франківських ліцеїв під час складання ЗНО-2021 досягли максимальних результатів у 200 балів. Один із них у підсумку здобув 400 балів із двох предметів. Загалом цього року випробували себе в ЗНО 1 700 одинадцятикласників нашого міста.

Міський голова Руслан Марцінків нагороджує переможців.

Отже, серед цьогорічних випускників найуспішнішим виявився Володимир Рущак із ліцею ім. Івана Пулюя, який на 200 балів склав аж два предмети – фізику та математику. З англійської мови 200 балів отримали троє учнів: Олег Степуняк та Антон Тимків із ліцею №11 і Лев Мануляк із ліцею ім. Миколи Сабата. З фізики найвище досягнення показала разом із В. Рущаком випускниця того ж ліцею ім. Івана Пулюя Світлана Джус, а з математики – і Денис Зікратий з ліцею ім. Миколи Сабата. З української мови та літератури 200 балів отримала випускниця ліцею №19 Софія Козубаш, а з біології – випускник ліцею ім. Івана Пулюя Микола Ломей.

Цих обдарованих дітей міська влада запросила на чергову 11-ту сесію Івано-Франківської міської ради, робота якої й розпочалася із вручення їм подяк міського голови. Цю церемонію виконав сам чільник міста Руслан Марцінків. Міська влада, крім того, й матеріально простимулює цих випусників, які отримали 200 балів за результатами ЗНО. На засіданні міськвиконкому вже проголосували за виділення в нагороду цим талановитим 8 випускникам 45 тисяч гривень. Отож за здобутки в навчанні кожному з них припаде по 5 тисяч гривень. Володимир Рущак, який склав два предмети на 200 балів, отримає 10 тисяч гривень, запевнила заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

Випускники 200-бальники.

Підтримка обдарованої молоді є вже багато років одним із пріоритетів соціальної політики міської влади, каже чільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. Багато років кілька десятків найуспішніших учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти Івано-Франківська отримують щомісячну стипендію від міської ради. Причому міська рада ще три роки тому вдвоє збільшила кількість стипендіатів – до 40-ка, а цього року – і розмір стипендій: із 500 до 1 000 гривень, щоб краще мотивувати дітей до навчання. Місто підтримує і свої спортивні таланти. «Навчальні здобутки дітей важливо помічати й підтримувати. Цим преміюванням міська влада робить своєрідне капіталовкладення в освіту. Адже саме молодь є найбільшим капіталом міста, бо вона є його завтрашнім днем, буде розвивати Франківськ у близькому майбутньому. Підтримка талановитої молоді і надалі буде пріоритетом для міської влади», – сказав Руслан Марцінків.

P. S. Поки цей текст готували до друку, Івано-Франківськ отримав ще одну 200-бальницю – Анну Бондар, випускницю ліцею №5, яка зуміла відстояти свої знання з англійської мови, спочатку оцінені на 199 балів. За результатами апеляції Анна отримала 200 балів. Отож найближчим часом рішення про преміювання ухвалять і щодо неї.