Руслан Марцінків: Підтримка талановитої, ініціативної, креативної молоді і далі залишатиметься пріоритетом для міської влади

Чотири десятки найуспішніших учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти Івано-Франківська минулого тижня отримали сертифікати на щомісячну стипендію в розмірі 1000 гривень від міської ради. Також на урочистостях відзначили найкращих представників учнівського самоврядування, які добре попрацювали не лише на рівні міста, а й країни. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вручив подяки учасникам конкурсу «Учень року-2021». Міська рада ще три роки тому збільшила вдвоє кількість стипендіятів, а цього року — і розмір стипендій із 500 до 1 000 гривень, щоб краще мотивувати дітей до навчання.

Це масштабне дійство в Університеті Короля Данила відбулося вже 22-й раз. Стипендію міської ради для школярів засновано 1999 року. Її призначають найбільш обдарованим та успішним учням ліцеїв і шкіл, вихованцям позашкільних та професійно-технічних закладів, закладів культури, спортивних шкіл за поданням закладів освіти та культури на засіданні колегії департаменту освіти шляхом таємного голосування.

Серед цьогорічних стипендіатів: учні ліцеїв ім. М. Сабата, ім. І. Пулюя, №1, 3, 5, 11, 12, 13, 16, 18, 19, 22, 25, двоє представників закладів освіти обласного підпорядкування – ФТЛ та Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату, один учень приватного закладу – Католицького ліцею Св. Василія Великого, одна вихованка МАНУ (учениця НРЦ), один студент Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, 5 вихованців позашкільних закладів міста (міського центру дитячої та юнацької творчості, ЦПВ ім. С.Бандери, Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання, МДЕС, Центру освітніх інновацій), дві представниці профтехосвіти (ЦПТО № 1 та ВХПУ № 3), троє вихованців спортивних шкіл і двоє — музичних шкіл. Якщо проаналізувати досягнення цих дітей, то 18 із них нагороджено за перемоги в освітніх конкурсах та олімпіадах; 9 – у спортивних змаганнях; 3 – у музичних фестивалях; 10 – у фахових конкурсах, змаганнях, виставках, фестивалях.

А от переможниця конкурсу «Учень року – 2021» — випускниця ліцею ім. М. Сабата Уляна Павлучинська, яка отримає грошову винагороду в розмірі 5 тисяч гривень, тричі перемагала на ІV етапі всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та української мови. Цього року вона стала і стипендіяткою Президента України, раніше її кандидатуру подавали на цей конкурс ще двічі. Дівчину приваблюють такі галузі, як медицина та історія, тому має намір здобути вищу освіту за обома напрямами.

Також колегія міського департаменту освіти відзначила Подяками міського голови ще двох дуже здібних випускників освітніх закладів міста, кандидатури яких разом із У. Павлучинською подавали на конкурс «Учень року» – Анатолія Бублика з ліцею ім. І. Пулюя та Анну Бондар з ліцею №5.

«Досягнення дітей на всеукраїнських предметних олімпіадах, мистецьких конкурсах, у спорті важливо помічати й заохочувати, в т. ч. коштами. Премія – це знак уваги, аби показати цим дітям, що громада міста дбає про них, що міська влада і таким чином робить капіталовкладення в освіту. Тішуся, що велика кількість школярів бере активну участь у цьому конкурсі. Саме наші діти, молодь є найбільшим капіталом Івано-Франківська, бо вони — наш завтрашній день, це вони будуть розвивати наше місто в близькому майбутньому. Дякую батькам і вчителям, які вкладають свої час і ресурси в дітей. Підтримка талановитої, ініціативної, креативної молоді і далі залишатиметься пріоритетом для міської влади», – сказав міський голова Р. Марцінків.