Руслан Марцінків: Наша мета — обробляти 500 гектарів землі в міській громаді

В Івано-Франківській міській територіяльній громаді стартували осінні жнива. Цими днями комунальне підприємство «Франківськ-Агро» зібрало перший врожай зернових – гречку в Братківцях. Цю сільськогосподарську культуру одного з найкращих сортів з назвою «Софія» засіяли в Братківцях і Радчі загалом на 13 гектарах. Зібраний урожай гречки планують переробити на крупи та залишити на насіння на наступну посівну кампанію.

Як відомо, в 2022-му, який став першим сільськогосподарським роком в Івано-Франківській МТГ, очищені поля за рекомендацією агрономів засіяли соєю – її вважають однією з найсприятливіших для наступного використання відновлених земель під посіви зернових культур.

«Гречку сіяли як страхову культуру. Опади затягнулися, а землю треба було готувати до обробітку. Гречка швидко дозріває, період її вегетації невеликий порівняно з іншими базовими культурами. Тож ми ще встигли посіяти гречку й тепер успішно її збираємо»,  – розповів в. о. директора КП «Франківськ-Агро» Дмитро Сергенюк.

Отож нині вже є перші реальні результати реалізації аграрних задумів у міській громаді. Після запровадження адміністративно-територіяльної реформи 2020 року керівництво МТГ зразу взялося за використання сільськогосподарського потенціалу приєднаних сіл. Посівні площі з 68 га в 2022-му зросли цього року ще раз так і становлять понад півтори сотні гектарів. Більш як 70 га було засіяно в Радчі, 40 – в Тисменичанах, 11 – в Добровлянах та близько 10 – в Братківцях. Загалом соняшником засіяно 40 га, гречкою – 18 і соєю – понад 77. 2024 року рільничі землі в міській громаді планують розширити до 200 га. Жителі сіл підтримують аграрні ініціативи в міській громаді, каже староста Братківців Назарій Рибак. За його словами, важливо, щоби поля не простоювали пусткою.

«Наша мета – обробляти 500 гектарів землі в міській територіяльній громаді, і щоб жителі сіл, які передали свої земельні паї, отримували кошти за це. Цього року ми збільшили посівні площі, наступного року їх буде ще більше. Вирощувати сільгосппродукцію нині надзвичайно важливо, бо це і безпека нашої країни, значна частка території якої окупована ворогом», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Паралельно з осінніми жнивами КП «Франківськ-Агро» вже розпочало підготовку до посівної кампанії наступного року – взялося за оранку землі. Також у Радчі до кінця цього року буде споруджено й комунальні парники для вирощування городини.

Нагадаємо, торік Івано-Франківська МТГ вперше взялася за сільськогосподарське виробництво в своїх селах. Утворене в липні 2021 року КП «Франківськ-Агро» освоює невикористовувані, переважно зарослі чагарниками землі поза межами сіл Тисменичани, Радча, Братківці і Добровляни й застосовує всю необхідну технологію підготовки ґрунту, щоб довести його до посівної кондиції.