Руслан Марцінків: Маємо унікальний фестиваль, який 13 років поспіль єднає в коляді українців і світ

В Івано-Франківську від неділі триває ХIII Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на «Майзлях». Нинішнього року в ньому беруть участь 52 колективи з різних областей України, до яких долучилися виконавці з інших країн і континентів.

Фестиваль стартував 9 січня. Урочисте відкриття «Коляди на «Майзлях» розпочалося в храмі Царя Христа з Божественної Літургії, яку відслужив архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин разом з отцями чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством. Привітали франківців і гостей фестивалю міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова облдержадміністрації Світлана Онищук і народна депутатка України Оксана Савчук, які подякували організаторам духовного дійства і запевнили у всебічній його підтримці.

Перша фестивальна коляда та різні музичні композиції пролунали у виконанні творчих колективів монастиря Царя Христа: парафіяльного хору «Надія», юнацько-дитячого хору «Божі ангели», молодіжних хорів «Осанна» та «Істина», камерного хору «Cantemus» і гостей фестивалю: квартету бандуристок «Гердан» та акторів Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки.

Після урочистого відкриття «Коляди на «Майзлях» франківці та гості фестивалю з різдвяними зірками та шопками, створеними спеціально для цього фестивалю, пройшлися святковою ходою з колядуванням від храму Царя Христа до Вічевого майдану. Також відбулися ще три колядницькі ходи з мікрорайонів міста до Вічевого майдану. Після того розпочалися виступи учасників фестивалю.

Кожен наступний день фестивалю був наповнений колядками у виконанні різних колективів у різних інтерпретаціях і навіть різними мовами.

«Цього року фестиваль «Коляда на «Майзлях» розширив свою географію, долучилося ще більше колядників з різних країн та континентів. Це дійство – не лише шана традиціям, воно несе більший смисл: знову починають звучати давні, подекуди вже забуті українські колядки, які по закінченню фестивалю розносяться усім світом», – наголосив голова оргкомітету фестивалю о. Артемій Новіцький, ігумен монастиря Царя Христа, ЧСВВ. Він висловив упевненість, що «допоки буде існувати Івано-Франківськ, доти буде «Коляда на «Майзлях».

«Ми горді з того, що фестиваль відбувається саме в Івано-Франківську. Дякую нашій Церкві за цю ініціативу, бо маємо справді унікальний фестиваль, який 13 років поспіль єднає в коляді українців і світ», – зазначив чільник Івано-Франківська Р. Марцінків.

«Коляда на «Майзлях» завершиться 14 січня о 16 годині гала-концертом, у якому колядуватимуть зірки української естради – лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай і заслужена артистка України Оксана Муха, та спільною колядою на подвір’ї монастиря о 18 годині.