Руслан Марцінків: Докладаємо всіх зусиль задля того, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим

Івано-Франківськ, який і на всеукраїнському рівні визнано одним із «революціонерів» у розвитку громадського комунального транспорту, зробив нові кроки в цій справі. 4 вересня на міські маршрути, в тому числі на оновлений 29-й маршрут, що став комунальним, виїхало 8 сучасних комунальних автобусів європейського рівня «Solaris Urbino 12» екологічного стандарту «Євро-6», якими свій транспортний парк недавно поповнило КП «Електроавтотранс» і цим довело число автобусів на маршрутах до 78-ми.

Також цього понеділка в місті почав діяти й новий тролейбусний маршрут №8, який з’єднав новою електролінією мікрорайони «Майзлі» і «БАМ», а «БАМ» – з ринком і вокзалом.

Вісім сучасних 12-метрових низькопідлогових автобусів для міських перевезень «Solaris Urbino 12» місто недавно закупило в Польщі. І вони у міській громаді є першими транспортними пасажирськими засобами найвищого екологічного стандарту «Євро-6», який діє в Європі з 2015 року. Автобуси оснащено кондиціонерами, спеціальними трапами для зручності пересування людей з інвалідністю або батьків з візочками, тобто є комфортними для пасажирів та водіїв. 

Ці машини, прототипом яких був німецький автобус «Neoplan Centroliner 12», випускає польська компанія «Solaris Bus&Coach». Нині їх успішно експлуатують транспортники в Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Чехії, Словаччині, Естонії, Латвії, Литві, Болгарії.

«Ці вісім автобусів «Solaris Urbino 12» – 2016 року випуску, але з пробігом від 16 тисяч до 190 тисяч кілометрів. Вони фактично нові, навіть ззовні помітно їх добрий стан. В автобусах було зроблено технічну діагностику, повністю замінено необхідні вузли. Всі генератори, ремені, фільтри, мастила було замінено на нові», – поінформував про автобусне поповнення директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.   

«Ці хороші «соляріси», які дозволяють нам уперше мати автобуси класу «Євро-6», підтверджують, що комунальний транспорт у місті розвивається. Попри дуже складні часи докладаємо всіх зусиль задля того, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим, сучаснішим і комфортнішим», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Таке радикальне поповнення комунального автопарку в місті сталося востаннє ще 2020 року, коли місто закупило 9 автобусів. А в тролейбусному сполученні у Франківську останньою значущою подією стало з’єднання Північного і Південного бульварів та завершення будівництва нової тролейбусної лінії з тяговою підстанцією, завдяки чому наприкінці 2022 року тролейбусний маршрут №5 сполучив мікрорайони «Пасічна» та «БАМ».

Розвиток громадського транспорту в Івано-Франківську – один із пріоритетів міської влади, через що журналісти небезпідставно назвали ці процеси «транспортною революцією». За головування в місті Руслана Марцінківа комунальний транспорт радикально оновлено й рівень транспортного обслуговування в міській громаді піднесено на якісно вищий рівень.