Руслан Марцінків: Для нас важливо, що місто відновлює економіку і збільшує надходження до бюджету

Із початку повномасштабного вторгнення московії в Україну до Івано-Франківська перемістили свої виробництва понад пів сотні підприємств із зони бойових дій. У нас вони створили робочі місця як для місцевих жителів, так і для вимушених переселенців.

Це підприємства різного профілю: промислове і харчове виробництво, машинобудування, пошиття одягу та взуття, надання бухгалтерських, стоматологічних послуг і т. ін. Як каже директорка міського Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко, ще є свіжі заявки від підприємств, які хочуть переїхати до Франківська та шукають для цього способи. Міська влада докладає всіх зусиль, щоб їм у цьому допомогти. Цю непросту роботу зі створення сприятливих механізмів для облаштування у Франківську підприємств і підприємців зі сходу координувала перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.

Підприємства є як невеликі, так і більшого масштабу. Одне з таких виробництв перебралося до Франківська із Запоріжжя. Воно спеціалізується на виробництві електричного кабелю з міді. Свою продукцію постачають і до країн ЄС. «Це складне високотехнологічне виробництво. Монтаж дуже специфічний, тому ми залучили наших працівників із Запоріжжя (близько 20 людей). А вже тут, в Івано-Франківську, працевлаштували ще близько 15 осіб. Тим самим бюджет міста отримує податок з доходу фізичних осіб. Відповідно ми вже наповнюємо місцевий бюджет», – зауважив Євген Бойко, фінансовий директор Запорізького заводу кольорових металів.

За його словами, знайти нове місце прописки для запорізького виробництва допомогла місцева влада. Тож тепер підприємство планує виробництво кабелю обсягом до 540 тонн щомісяця і відповідно розширятиме штат до 300-350 робочих місць із середньою заробітною платою 15000-20000 грн.

Серед релокованих бізнесів Івано-Франківськ прихистив і понад 10 тисяч працівників ІТ-галузі. А загалом до міста переїхало 53 підприємства, але в цьому показнику не враховано сферу обслуговування. Чимало з вимушено переселених встигли обжитись у нашому місті та продовжити власну справу, якою займалися вдома, як-от кав’ярні чи кондитерські крамнички.

Серед останніх таких кондитерських бізнесів, які перебазувалися до Франківська, є сімейне підприємство з Миколаєва, яке виготовляє зефір з маркою «Тонія». Наразі тут працюють 15 працівників, але підприємці планують збільшувати кількість робочих місць. У Миколаєві воно мало великий виробничий майданчик, фірмові мережі у багатьох українських містах, але з початком війни було змушене частково перемістити виробництво, тому що місто залишилося без води. Нині підприємство працює над розширенням ринку збуту продукції з маркою «Тонія» для мереж Івано-Франківська і всіх західних областей.

Показник релокованого бізнесу до Івано-Франківська досить непогано виглядає і у всеукраїнському вимірі. Цьому сприяє і регуляторний клімат у державі. Під час воєнного стану в громадах діють спрощені інструменти для взаємодії органів місцевого самоврядування та бізнесу.

«Ми тішимось, що ще одне підприємство переїхало до Івано-Франківська й відкриває тут нові робочі місця. Робота міської влади спрямована на те, щоб створити у громаді максимально комфортні умови для розвитку бізнесу, в тому числі й переміщеного зі східних областей. Тому Івано-Франківськ нині не випадково є комфортним містом для релокації бізнесу. Ми постійно контактуємо з підприємцями, повідомляємо про вільні площі та можливості для роботи. Для нас дуже важливо, що місто відновлює економіку та збільшує надходження до бюджету й валовий внутрішній продукт», – прокоментував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Нагадаємо, у Франківську діє платформа savebusinessnow.if.ua https://www.savebusinessnow.if.ua/, з допомогою якої підприємці можуть комунікувати з приводу можливостей ведення бізнесу в нашому місті під час війни.