Росії заборонили брати участь у міжнародних спортивних змаганнях

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) одноголосно погодилося заборонити Росії протягом чотирьох років брати участь у великих міжнародних спортивних змаганнях - зокрема, на Олімпіаді та на чемпіонаті світу.

Виконавчий комітет ВАДА вирішив підтримати рекомендації на засіданні у швейцарській Лозанні, у понеділок.

Комітет з контролю за дотриманням вимог WADA (CRC) запропонував кілька санкцій через відмову Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) співпрацювати у справі допінгу в російському спорті.

Тепер РУСАДА має 21 день, щоб прийняти рішення або надіслати це питання в Арбітражний спортивний суд (CAS).

Якщо його буде прийнято, це рішення означає, що Росія не зможе змагатися на Олімпійських іграх наступного року в Токіо, а також на Чемпіонаті світу з футболу в Катарі 2022 року.

Покарання WADA стосується невідповідностей даних, отриманих WADA у січні 2019 року з московської лабораторії в центрі звіту McLaren 2016 року, яка виявила широко розроблену та витончену державну спонсорську мережу спортивного допінгу.

Спочатку RUSADA був визнаний невідповідним після публікації звіту McLaren у 2016 році.

Згідно з доповіддю ВАДА, у доповіді було встановлено, що російська держава змовилася зі спортсменами та спортивними чиновниками здійснити допінгову програму, яка була небаченою за своїми масштабами та амбіціями.

Отримані результати призвели до санкцій, у тому числі жодна збірна Росії не була присутня на Зимових Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані, при цьому певні спортсмени, які мають право на участь, змагались під нейтральним прапором.

Остання заборона залишає відкритими двері для російських спортсменів, які зможуть довести, що вони не заплямовані скандалом, змагатися як нейтральні спортсмени.