Росія під прикриттям військових навчань може спробувати захопити дамбу в Херсоні

Про це застерігає екс-командувач силами США в Європі Бен Ходжес. Він заявив, що РФ на початку осені, прикриваючись масштабними військовими навчаннями Кавказ-2020 року, може спробувати захопити дамбу в Херсоні, яка перекриває воду з Дніпра в окупований Крим. Кремль може виправдати нове вторгнення гуманітарною катастрофою на півострові.

Військовий, який неодноразово відвідував Україну по лінії НАТО, зазначив, що поряд із Чорним морем і Україною в Південному військовому окрузі ЗС РФ буде велика кількість військ, військового потенціалу. Стратегічні командно-штабні навчання Кавказ-2020 стануть наймасштабнішим заходом бойової підготовки армії Росії цього року.

В Криму проблеми з водою були ще з 2014-го, проте на початку червня цього року були повідомлення, що на півострові закінчується прісна вода. Все частіше останнім часом у Кремлі було розмов про брак води в Криму, про серйозну посуху через погоду і про те, що у цьому винна Україна, яка заблокувала подачу води на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Тож є вірогідність, що Путін восени під прикриттям військових навчань може спробувати захопити дамбу у Херсоні, застерігає екс-генерал.

Ходжес закликав НАТО розмістити нові бази, ракети і кораблі в Чорному морі, щоби зупинити "сирійський експрес" РФ. "Сподіваюся, я помиляюся, але у мене є бачення, сценарій, що це настільки типово для Росії, яка подібне робила в минулому, що під час навчань на Кавказі Путін може оголосити гуманітарну кризу в Криму через нестачу води, а потім сказати, що у них немає іншого вибору, а тому повинні захопити дамбу в Херсоні на півночі, щоб дозволити воді повернутися до Криму", - сказав відставний генерал-лейтенант армії США, додавши ще раз, що для Росії чинити так "це типово".