Різноманітність типів сучасних міні АЗС

Міні АЗС – це автономні компактні комплекси, призначені для забезпечення паливом підприємств різного профілю та заправки техніки. Власна АЗС дає змогу знизити витрати на обслуговування свого автопарку або заробляти на продажі пального вроздріб, уникати простоїв та черг, доставляючи пальне до місця проведення робіт, автоматизувати облік витрат на пальне. При цьому встановити таку станцію можна практично будь-де, в тому числі на обмежених територіях. 

Особливості використання міні АЗС

Постійно зростаюча популярність компактних заправних комплексів пояснюється поєднанням високої їх функціональності з компактністю. Такі автозаправні станції легко встановлювати на невеликих територіях у густонаселених містах, в далеких незаселених місцях. Вони компактні, їх зручно транспортувати та легко встановлювати.

Міні АЗС є підвидом заправних станцій для роздачі пального у форматі єдиної заводської конструкції. Вони нічим не поступаються класичним стаціонарним аналогам у плані функціоналу, але займають набагато меншу площу й легкі в транспортуванні та експлуатації.

Такі станції широко поширені на малих та великих підприємствах з різних галузей.

  • сільське господарство;
  • транспортно-логістичний комплекс;
  • будівництво;
  • будівельні підприємства;
  • добувна галузь тощо.

Бензинова або дизель міні АЗС – це конструкція, яка складається з декількох основних елементів: резервуара, насоса, паливно-роздавальної колонки та лічильника. Це обладнання забезпечує безпечне зберігання й перекачування бензина або дизпалива. Мініатюрні автозаправки мають систему, завдяки якій всі режими роботи відбуваються в автоматичному режимі.

Основні типи міні АЗС

Класифікація міні АЗС практично ідентична класифікації автозаправних комплексів традиційного типу. Розрізняють декілька основних видів сучасних мініатюрних заправних станцій:

  • Модульні АЗС (МАЗС) – представляють собою конструкцію з паливним резервуаром та віддаленими ПРК, з'єднаними підземним трубопроводом. Така особливість негативно позначається на мобільності цього типу заправних станцій через необхідність проведення земляних робіт під час монтажу. Модульні заправки підходять для потреб підприємств.
  • Контейнерні (КАЗС) – найбільш оптимальні мобільні автозаправки для роздрібної торгівлі. Зважаючи на розміщення ПРК на одній рамі з ємністю для нафтопродуктів, ці станції не потребують жодних земляних робіт під час встановлення. Для початку експлуатації необхідно лише дотримати відстань до об'єктів відповідно до норм пожежної безпеки.
  • Заправні модулі – вид міні АЗС, що складається з резервуара з навісним обладнанням. Використовуються як для торгівлі, так і на підприємствах. 
  • Пересувні (ПАЗС) – мобільні станції, що представляють собою причіп або напівпричіп на колесах зі встановленими на ньому ємністю під пальне та ПРК. Додатково можуть оснащатись генератором для забезпечення енергонезалежності від центральної системи електропостачання. Найчастіше використовуються на будівельних об'єктах у польових умовах.  

Купівля компактної АЗС обходиться набагато дешевше порівняно з тим, скільки коштують звичайні автозаправні комплекси. Крім того, витрати на їх монтаж у рази менші за витрати, потрібні на капітальне будівництво великих заправок. Перевага також полягає в стислих термінах встановлення компактного обладнання.