Руслан Марцінків: Ми працюємо над тим, аби міська громада мала свою спортивну залу для тяжкопоранених бійців

Із 17 квітня члени івано-франківської громадської організації «Полюби долю», яку ветеран війни, майор Національної гвардії України, радник міського голови Юрій Гапончук створив для заохочення поранених фронтовиків до заняття адаптивним спортом, проводять регулярні реабілітаційні тренування у тренажерному залі «Аnimal gym». Окрім тренувань у залі, тяжкопоранені фронтовики відвідують також заняття зі стрільби з лука. Надалі у планах громадської організації – поїздки на всеукраїнські та міжнародні змагання серед військовослужбовців з тяжкими пораненнями.

Тренує цих бійців ветеран війни Артем Жицький, який до повномасштабного вторгнення московії в Україну працював в одному зі столичних спортзалів і після поранення повернувся до тренерської роботи, але вже в межах реабілітації побратимів. «З ними дуже цікаво працювати. Навіть не через те, що мають якісь специфічні проблеми й кожному треба давати якісь специфічні вправи, а тому, що це люди, в яких є ціль, які не зламалися, які мають азарт... Їх через рік чекає чемпіонат світу, вони до нього готуються, і я буду дуже радий їм у цьому допомогти», – розповів тренер-реабілітолог Артем Жицький.

«Тут розвантажуєшся від буденности, працюєш над саморозвитком, своїм тілом. Бо здорове тіло – здорова душа. Я думаю, фізична терапія – відсотків 60 успіху, з хорошим психологом позайматися – ще 30, а решта – це вже ставлення, лікарі…», – каже 22-річний військовослужбовець НГУ Богдан Івасишин, який втратив кінцівку під час виконання бойового завдання понад рік тому і нині прагне повернутися до лав української армії.

«Спорт, позитивні емоції, спілкування з побратимами – що може бути кращим для реабілітації фронтовиків після поранення?! У Франківську вони безоплатно займаються з тренером-реабілітологом. Таку ініціативу запропонував мій радник з питань доступности майор НГУ Юрій Гапончук. Дякую власникам клубу «Animal Gym», що пішли нам назустріч, аби фронтовики могли займатися в цьому новому чудовому залі і проходити реабілітацію. Ми працюємо над тим, аби міська громада для такої мети мала свій спортивний зал. Приміщення для цього є на стадіоні «Рух». Хочемо його відремонтувати, і цей простір у 320 квадратних метрів служитиме для реабілітації тяжкопоранених бійців за допомогою спорту, що є одним із найкращих способів для їх повернення до повноцінного життя», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

В Івано-Франківську радник міського голови Юрій Гапончук також активно працює над розв’язанням проблеми доступности міста для маломобільних людей. Обійшовши місто, ветеран з ампутацією нижньої кінцівки розробив карту маршрутів, за якими найчастіше пересуваються поранені бійці під час лікування в обласному центрі. Для них уже облаштовано доступні тротуари неподалік обласної клінічної лікарні, і до кінця цього року заплановано ще п’ять таких же маршрутів від лікарень до середмістя.

А сам Юрій Гапончук, який втратив на фронті ногу, нині є й одним із найактивніших серед франківських ветеранів війни та навіть грає за львівську футбольну команду ветеранів з ампутаціями «Покрова АМП», що виступає на чемпіонаті Польщі за відсутности такої першости в Україні.

Записатися до ГО «Полюби долю» може будь-який поранений військовослужбовець, який бажає проходити реабілітацію через заняття спортом. Контакти організації – на її сторінці у соцмережі «Фейсбук».