Режисер із Парижа працюватиме в Івано-Франківському театрі

Сьогодні Івано-Франківський національний драматичний театр ім. І. Франка повідомив ексклюзивну новину про те, що вперше в Україні режисер із Франції працюватиме на штатній основі в Івано-Франківському театрі на посаді головного режисера.

Фотомить із прес-конференції в театрі

За кілька годин перед прес-конференцією в театрі відбувся конкурс на заміщення вакантної посади головного режисера та режисера-постановника. 28-річний Жуль Одрі, режисер із Парижа, котрий мав досвід успішної роботи в кількох театрах столиці Франції та в театрі міста Сан-Дені, задіяний у компанії «Future Noir», відомий акціями на підтримку українських політичних в’язнів, зокрема в акціях на підтримку режисера Олега Сенцова, – переміг у конкурсі на посаду головного режисера театру і невдовзі продовжить свою роботу над прем’єрною постановкою «Калігула», в основі якої – адаптація написаної 1938 року одноіменної п’єси Альбера Камю.

Попри насиченість надважливими історичними подіями – отримання статусу національного 18 лютого та відзначення чотирьох вистав Ростислава Держипільського Національною премією України ім. Т. Шевченка –Франківський драмтеатр й надалі активно працює для українського глядача, ставлячи перед собою завдання подавати на сцені все найкраще, що є в Україні, запрошуючи найкращих в Україні режисерів. Зокрема, йдеться про майбутню співпрацю із лауреатами премї ї ім. Курбаса різних років – Андрієм Бакіровим, котрий працює в Чернігові, Іваном Уривським, режисером театру в Одесі та Оксаною Дмітрієвою з Харкова.

«Наш колектив сьогодні працює на повну, і я надзвичайно тішуся тій формі й тонусу, в якому він перебуває», - каже директор-художній керівник театру Ростислав Держипільський.

Серед найближчих планів театру:

23 березня – участь колективу з виставою «Енеїда» за І. Котляревським у Чехов-Фесті в Сумах.

8, 10 та 11 квітня – гастрольний тур до Львова, Миколаєва та Одеси з благодійною виставою, яка з 2015 року збирає кошти на паліативну допомогу онкохворим дітям, «Оскар та Рожева Пані» (за твором сучасного французького письменника, котрий живе у Брюсселі, Еріка Емманнюеля Шмітта в постановці Ростислава Держипільського).

18 квітня – поїздка до Ужгорода на фестиваль «Цвіт Сакури» з виставою режисера Олексія Гнатковського «На Західному фронті без перемін» за романом Еріха Марії Ремарка «На Західному фронті без змін», написаному 1929 року.

У липні в Одесі вже традиційно відбуватиметься популярний театральний фестиваль «Молоко», іванофранківці презентуватимуть там виставу «Енеїда» за поемою Івана Котляревського.

Найближчим часом – у квітні, травні та в червні – театр запропонує своїм глядачам три прем’єрні постановки.

На квітень очікується вистава «Розклад бажань» молодого режисера Назара Паніва за твором сучасного українського драматурга Олександра Вітра «Станція».

На травень заплановано прем’єру Жуля Одрі «Калігула» за А. Камю, головну роль в якій зіграє молодий актор, випускник Інституту мистецтв ПНУ ім. Василя Стефаника Богдан Романюк.

У червні режисер Андрій Кирильчук готує представити «Продавця дощу» за твором американського письменника Н. Річарда Неша.