Призначено дату інавгурації новообраного Президента України

Сьогодні, 16 травня, депутати Верховної Ради України затвердили дату церемонії інавгурації нового глави держави - понеділок, 20 травня, о 10 годині.

Питання інавгурації Володимира Зеленського розглядалося за скороченою процедурою. У порядку денному парламенту було сім проектів постанов про дату інавгурації. І напередодні комітет Верховної Ради з питань регламенту підтримав усі сім проектів. Зокрема, серед пропонованих дат були 17, 19, 20, 26 і 28 травня.

Новообраний Президент В. Зеленський наполягав на даті 19 травня, після чого депутати звинуватили його у недержавницькому підході. Ініціатива Зеленського викликала різку критику через те, що цього року на 19 травня припадає відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Тому рішенням голосів 315 народних обранців інавгурацію новообраного Президента призначили на 10 год. 20 травня.

У команді Зеленського цією датою незадоволені, адже більшість закордонних політиків і просто гостей уже було запрошено на 19-те, і їм складно буде змінити свій графік. Також, вважають соратники Володимира, у понеділок, 20 травня, в робочий день кортежі, що прибуватимуть під Верховну Раду, створюватимуть транспортні затори в Києві, чого не було б у неділю, 19-го.

Ще раніше радник Зеленського Андрій Герус, що став членом команди кандидата в Президенти Володимира Олександровича, заявляв, що проведенню інавгурації 19 травня не завадив би День пам’яті жертв репресій, оскільки раніше, минулого року він співпадав з Днем Європи і тоді чомусь, ні депутатами, ні іншими політичними діячами не робилися спроби скасувати чи перенести проведення цих заходів на інші дні. А саме 18-20 травня минулого року в Києві у ці дні відбувалися фестивалі, змагання, конкурси, турніри, світлові інсталяції, концерти, в тому числі організовані міністерствами і різними адміністраціями. Багато з тих концертів проходили 18 травня, коли вшановують День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, і 20 травня - в День пам'яті жертв політичних репресій.

"Ніхто із сьогоднішніх моралізаторів тоді не був помічений в спробах зупинити святкування та музичні концерти. Жодних постів у соцмережах, ніяких заяв. А ось для процедури демократичної зміни Президента їм цей день виявився непідходящим", - стверджує Герус.

Отож у понеділок, 20 травня, о 10 годині у ВР відбудеться церемонія інавгурації Президента України Володимира Зеленського, хоч обранням саме цієї дати для церемонії у команді Зеленського незадоволені, про що заявив речник штабу в ефірі ТСН Дмитро Разумков. Причиною таких дій народних депутатів прибічники Зеленського вважають ще й елементарне бажання будь-яким чином перешкоджати новообраному главі держави...