Прикарпатська делегація взяла участь у XV Українському муніципальному форумі

В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України, у якому взяли участь майже 500 голів громад, урядовців, парламентарів, експертів та представників міжнародних організацій задля обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. У рамках Форуму відбулося три тематичні дні: День діалогу з владою, День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та День економічного розвитку українських міст. Серед гостей заходу – прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт та ін.

Під час Дня економічного розвитку українських міст відбулося урочисте оголошення проектів-переможців конкурсу короткострокових ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за проєкт «Успіх у бізнесі» став переможцем конкурсу гендерних ініціатив Асоціації міст України.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан вручив представникам організацій, проєкти яких перемогли у конкурсі, сертифікати, зосібна й співавтору проєкту «Успіх у бізнесі», асистенту кафедри теорії економіки та управління ІФНТУНГ Олегу Яцюку, та висловив переконання, що усі ініціативи буде успішно реалізовано.

Прикарпаття на форумі представила делегація керівників органів місцевого самоврядування, що належать до Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, у складі 25 осіб.

Міський голова Рогатина Сергій Насалик підбив підсумки Українського муніципального форуму для газети «Галичина»: «Цьогорічний форум справив дуже приємне враження, ми отримали масив цікавої та корисної інформації. Найперше, сам рівень місцевого самоврядування в Україні, порівняно з торішнім форумом, значно зріс. Ми сьогодні можемо на рівних розмовляти з провідними експертами світу. Відрадно, що виконавча влада в особі Кабінету міністрів та міністерств позбувається пихи, відмежованості від місцевого самоврядування, стає доступнішою, з нею можна говорити про реальні проблеми. Дуже важливо, що є розуміння незворотності реформи децентралізації влади, що є спільний інтерес усіх учасників форуму щодо необхідності її продовження. Прикметно, що реформа на теоретичному рівні не випереджує практичне ставлення до неї керівників органів місцевого самоврядування.

Найбільш раціональним і практичним був економічний блок цього заходу. Стратегія планування розвитку територій, створення передумов для їх розвитку, сталий розвиток територій, європейський досвід щодо цих питань – це стало для мене найголовнішим, з того що я почерпнув. Також я зрозумів, що проблеми у самоврядуванні є не тільки в нас, а й в Європі. А такий обмін думками збагачує як європейське самоврядування, так і українське.

Також особливо чутливими є питання етики відносин органів самоврядування з людьми. З цього питання я почерпнув багато важливої інформації. Ми хочемо допомогти всім і кожному, такою є українська практика. Іноді це впливає на якість місцевого самоврядування. В Європі самоврядування базується на голому прагматизмі, проблеми вирішують у межах компетенції та ресурсів. Це один з найважливіших уроків, який я виніс з цього форуму».

Голова Витвицької ОТГ Микола Шикор у коментарі для «Галичини» зазначив, що форум для нього є надзвичайно важливим, оскільки відбувся прямий діалог між прем’єр-міністром, очільниками ОТГ, міськими головами, під час якого представники органів місцевого самоврядування порушували важливі питання для розвитку своїх громад. «Дуже добре, що є неурядова громадська організація АМУ, яка допомагає місцевому самоврядуванню розв’язувати різноманітні проблеми, відстоює його інтереси на національному рівні. Було пізнавально послухати закордонних гостей, які розповідали про реформування місцевого самоврядування у своїх країнах, наводили приклади вирішення проблемних питань, що постають перед громадами в час впровадження реформи. На мою думку, форум був дуже потрібним для кожного, хто дбає про розвиток своєї громади», – звернув увагу Микола Шикор.

Редактор відділу газети “Галичина”