Премію ім. В. Смоляка – за найкращі театральні роботи на Прикарпатті

Фрагмент із драми «На Західному фронті без перемін»

В Івано-Франківську відбувся другий тур засідання комісії з присудження головної театральної відзнаки Прикарпаття – премії імені Віталія Смоляка. Переможців визначили таємним голосуванням. Попередньо фахова комісія переглянула усі номіновані на премію вистави. Цією премією традиційно відзначають творчі роботи в галузі театрального мистецтва, які є духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали видатною подією у мистецькому житті Прикарпаття та презентовані протягом двох останніх років.

Цього разу у категорії «Професійне театральне мистецтво» найкращою театральною постановкою визнано мюзикл Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені І. Франка «Гуцулка Ксеня» Я. Барнича, режисером котрої став народний артист України Ростислав Держипільський. Прем’єра оперети відбулася наприкінці 2018 року.

Найкращою режисерською роботою названо драму «На Західному фронті без перемін» за романом Ремарка «На західному фронті без змін» режисера Олексія Гнатковського. Це перша в Україні інсценізація цього антивоєнного твору Ремарка, і презентовано її на камерній сцені Франківського драмтеатру.

Найкращою акторською роботою визнано роботу заслуженої артистки України Ганни Бабинської за роль Катерини Андріївни у трагікомедії «Чи падає влітку сніг», яку за мотивами п'єси Петра Гладиліна «Вийшов Янгол із туману» поставив Андрій Кирильчук, актор і режисер-постановник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Це пронизлива трагікомедія про сенс життя і самовідданість матері.

Нагороду за найкращу сценографічну роботу журі присудило постановці Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки (режисер – Ольга Гнатюк) у казці «Дорога до Вифлиєму. Художником-сценографом тут стала Дар’я Кушніренко із Харкова.

Віднедавна премію ім. В. Смоляка оновили, розділивши професійне і аматорське театральне мистецтво. Тому цьогоріч у категорії «Народні аматорські драматичні колективи» найкращою театральною виставою визначено постановку «Янгол у пітьмі (сповідь втраченого дитинства)» Івано-Франківської дитячої театральної школи «ЖИВБУВПЕС». Майбутні актори вже отримували відзнаки за свою творчість на фестивалі «Молоко», що проходив у Одесі.

Вручення театральної премії відбудеться 27 березня у Міжнародний день театру. Перед церемонією нагородження переможці відвідають могилу Віталія Смоляка і вшанують його пам'ять.