Повний парад планет – красиве і рідкісне явище чи передвісник апокаліпсису?

4 липня розпочнеться унікальне астрономічне явище, що триватиме два тижні і яке, за певними прогнозами, принесе грандіозні зміни – повний парад планет.

В астрономії повним парадом планет називається явище, коли всі планети Сонячної системи, включно з Землею, вишикуються наче в одну лінію по один бік Сонця. Правда, варто зважати на те, що, у даному випадку, поняття «пряма лінія» є дуже відносним, з огляду на розміри нашого космічного дому з радіусом понад 5 мільярдів кілометрів, і повний парад планет – це подія рідкісна.

Востаннє подібне явище спостерігали в 1982 році, наступне буде у 2161 році, а потім – аж у 2492. На жаль, з Землі ми не зможемо спостерігати цю видовищну феєрію у всій своїй красі, тому доведеться обмежитися її фрагментами: так неозброєним оком Сатурн, Юпітер і Марс можна буде побачити вночі, Венеру – зранку, Меркурій, з огляду на його близьке розташування біля Сонця буде невидимий в його сяйві, а Уран з Нептуном не побачимо через їх віддаленість.

При цьому, яскравий Юпітер буде видно у верхньому правому кутку від Місяця, а Сатурн в лівому верхньому кутку від Місяця. Взяті разом, вони утворюють трикутник на небі. З огляду на похмуру погоду, спостерігати за планетами цієї ночі не вдасться, але, на щастя, парад триватиме декілька днів, то є надія, що розпогодиться.

І якщо астрономи вважають цю подію тільки красивим і рідкісним явищем, то астрологи та езотерики вбачають у ній передвісницю апокаліпсису. На їх думку, в такі дні відбуваються масштабні катастрофи та абсолютно непередбачувані трагедії. Можливі конфлікти або початок воєн, активуються вулкани, повені, смерчі та торнадо. Також не виключені серйозні політичні або соціальні події планетарного масштабу.

Варіант 1. Біблія.

Цей сценарій описаний в одкровенні Іоанна Богослова і в ньому йдеться про народження Антихриста. Дата народження пов'язана саме з парадом планет, який має відбутися влітку. Після цього буде Друге Пришестя Христа, кінець світу і Суд над душами.

Варіант 2. Ядерна війна.

Апокаліпсис може настати дуже швидко і все живе загине на Землі, якщо буде використана потужна ядерна зброя. При цьому нас всіх чекає ядерна зима і льодовиковий період. Такий сценарій імовірний при початку Третьої світової війни.

Варіант 3. Віруси та пандемія.

Найреалістичніший варіант з урахуванням нинішніх подій. З початку 2020 року у світі вирує коронавірус, походження якого все ще залишається не остаточно вивченим. Ні ліків, ні вакцини проти цього вірусу поки не існує. Не виключено, що коронавірус може вийти 4 липня в якусь нову, більш агресивну стадію.

Варіант 4. До нас прилетить Нібіру.

Існування містичної планети Нібіру так ніхто і не довів, але вона постійно фігурує у сценарії кінця світу. Є припущення любителів змов і конспірології, що ця планета ховається в поясі Койпера та Хмарі Оорта й одного разу вона неодмінно вріжеться в Землю.

Варіант 5. Повстання машин.

Класичний сценарій, який згадується вже не перший рік. Деякі штучні інтелекти вже здатні спілкуватися з людиною, демонструвати емоції та навіть сперечатися. Є ймовірність, що саме 4 липня буде створена машина більш досконалої форми, яка стане реальною загрозою людству.

Вірити чи не вірити в ці прогнози, кожна людина вибирає для себе. Але ідеальний варіант, на думку фахівців, полягає в тому, щоб такі прогнози не брати близько до серці, але й не ігнорувати їх повністю. Найкраще в ці дні – жити так, немов займаєтеся серфінгом – в жодному разі не противитися змінам у житті і з увагою ставитися до всього, що відбувається навколо. І, звичайно, насолоджуєтеся рідкісним і прекрасним астрономічним видовищем.

Поетеса, журналістка.