Повінь 2008-го року повторюється?…

Складається враження, що так. Бо, як зазначив на брифінгу, котрий відбувся зранку 23 червня, начальник управління ДСНС в області полковник цивільної служби Володимир Чернецький, за прогнозами синоптиків, сильні дощі з грозами ще будуть як мінімум два дні. Тому наразі конкретизувати дані щодо шкоди, завданої стихією, нема сенсу. Ця інформація змінюється ледь не щогодини. По суті, стихія накрила майже пів області. Можна сказати, що найбільше постраждав Верховинський район, де внаслідок підняття води та зсувів грунту і селевих потоків багато сіл залишилися відрізаними від світу. На допомогу верховинцям ДСНС прислала гелікоптер. Завантажений продуктами харчування для потерпілих (так само було у 2008-му), він перебуває на аеродромі, бо метеослужба не дає дозволу на виліт. Зрозуміло чому. Крім того, вертоліт має ще здійснювати обліт області для моніторингу ситуації. А вона доволі складна. Скажімо, тільки ріка Черемош за одну ніч піднялася більше як на метр. Триває підйом води в Дністрі, Пруті. Топить там, де навіть не сподівалися. Скажімо, в Лісному Хлібичині Коломийського району раптово розлився місцевий потічок. Вода перекрила дорогу та залізничну колію. В іншому селі цього ж району вийшов з берегів ставок і вода затопила місцеві обійстя.

На жаль, маємо людські жертви. У Верховинському районі в с. Яблуниці через розмиту дорогу з’їхав у Черемош автомобіль, в якому перебувало дві особи. Це сталося вночі. Місцеві жителі чули крики про допомогу, викликали рятувальників, але стрімка течія підхопила машину, віднесла її метрів на десять від берега, легковик фактично зник під водою. Працівники управління ДСНС нічого не могли зробити в цій ситуації. Коли течія прибила машину майже до берега, в ній виявили тіло жінки-пасажира. А тіло водія ще не знайшли. В іншому селі цього ж району 73-річна жінка, послизнувшись, впала в потічок, котрий наразі перетворився майже на річку, і втопилася.

Від потрапляння блискавки сталося чотири пожежі: три в житловому секторі і одна на промисловому об’єкті. На щастя, тут обійшлося без жертв.

Поки писав цей матеріал, отримав інформацію, що серйозно почало топити Коломийський, Калуський і Рогатинський райони. На жаль, продовження буде…

Редактор відділу газети “Галичина”