Під покровом святої Ольги проходять на Прикарпатті реабілітацію українки, потерпілі від домашнього насильства та злочинів рашистських окупантів

У Маняві на Богородчанщині розпочав свою діяльність «Шелтер святої Ольги» – реабілітаційний центр для жінок, котрі потерпіли від воєнних злочинів російської армії та домашнього насильства. Його створила громадська організація «Елеос-Україна» за підтримки партнерів з нашої держави, посольств у Києві Литви, Латвії та інших країн.

Система безоплатної правової допомоги (БПД) України долучилася до тісної співпраці з названою організацією. Зокрема 23 листопада 2022 року було підписано меморандум про співробітництво між ГО «Елеос-Україна» в особі голови її правління Сергія Дмитрієва та виконувача обов’язків директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олександр Баранова. Тож в урочистому відкритті прихистку (так з англійської перекладається слово «шелтер») взяли участь керівники Координаційного центру, регіонального та місцевого центрів БПД на Прикарпатті, представники поліції та cистеми прокуратури.

Під час відкриття реабілітаційного центру Олександр Баранов у своєму виступі ознайомив присутніх з діяльністю безоплатної правової допомоги. Також обговорили питання взаємодії з «Елеос-Україна» щодо допомоги людям, які тимчасово проживатимуть у «Шелтері…» і наразі потребують правової допомоги.

Також під час зустрічі було узгоджено порядок взаємодії між органами поліції, прокуратури, ОТГ, системи БПД та «Елеос-Україна». Крім того, заступник Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Іванна Тичковська надала правову допомогу жінці, яка її потребувала.

«Шелтер…» у Маняві вже прийняв перших мешканок. Потерпілі мають можливість безоплатно проживати в реабілітаційному центрі впродовж півроку. Їм буде надано кваліфіковану психологічну, медичну та іншу необхідну допомогу. Надалі ж заплановано організацію та відкриття низки таких центрів для чоловіків та сімей, потерпілих від сексуального насильства внаслідок російської агресії.

P. S. А тим часом у Лисці на Богородчанщині розгортає свою діяльність ще один шелтер святої Ольги від ГО «Елеос-Україна». Читайте розповідь про нього в одному з наступних випусків «Галичини».