Руслан Марцінків: Їздимо з допомогою фактично на всі напрямки, де служать наші земляки

Івано-Франківськ посилює матеріальну допомогу для Збройних сил України. Якщо позаминулого тижня виконком ІФМР оголосив на «Рrozorro» тендер на закупівлю першої партії з 500 дронів, то минулого тижня міський голова Руслан Марцінків на зустрічі з ініціативною групою небайдужих франківців оголосив, що з 1 січня наступного року допомога військовим з міської громади на спорядження становитиме вже 50 000 гривень, тобто буде у два з половиною рази більшою від цьогорічної, яку запровадили влітку нинішнього року. Для інформації: таку допомогу на спорядження в розмірі 20 000 гривень вже отримали 2 968 бійців з міської громади на загальну суму 59 360 000 гривень. На засіданні міськвиконкому минулого тижня було затверджено виплати ще для 149 учасників бойових дій. Завдяки цій фінансовій допомозі від міської громади наші земляки на фронті мають можливість самі купувати потрібну для себе амуніцію чи техніку.

Нову партію допомоги захисникам з міської громади днями франківці відвезли прямо на передову. Цю поїздку на одну з найнебезпечніших тепер ділянок фронту – на авдіївський напрямок очолив міський голова Руслан Марцінків. Це вже восьма цього року його поїздка на передову лінію зіткнення з ворогом. Захисникам франківці повезли автівку, FPV-дрони (камікадзе), квадрокоптери «Mavic», інструменти, будівельні матеріяли та інші корисні речі.

Руслан Марцінків ось що повідомив про цю поїздку до франківців на передовій: «Їздимо з допомогою фактично на всі напрямки, де служать наші земляки чи стоять частини, які мають стосунок до Івано-Франківської міської громади та области. Для 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ми пригнали позашляховик і передали дрони-камікадзе та «mavic». Такі самі FPV-дрони й «mavic» передали й 110-й окремій механізованій бригаді імени Марка Безручка та 72-й бригаді імени Чорних Запорожців. Багато дронів-камікадзе нашим оборонцям тепер дуже важливо мати, аби палити ворожу техніку й зупиняти наступ московитів. Найкраще це робити артилерією та дронами. Артилерію ми не можемо купити за кошти міста, тому купуємо те, що дозволено, – безпілотники, а також те, що найбільше бійцям потрібно на цей момент. Адже вони мають і сезонні потреби – взимку їм потрібна термобілизна, теплі шкарпетки, взуття, одяг, спальні мішки».

Також івано-франківським бійцям, які служать у складі 72-ї окремої механізованої бригади імени Чорних Запорожців, міський голова особисто вручив міські відзнаки «За честь і звитягу» та подарував їм годинники.

Минулий мілітарний тиждень у Франківську завершився передачею нової партії квадрокоптерів для захисників 14-го окремого полку ЗСУ та двохсотою поїздкою на фронт волонтерської пошти, яку створили Івано-Франківська міська рада й ГО «Спілка волонтерів Прикарпаття». Вона безплатно доставляє пакунки від рідних та відремонтовані автомобілі бійцям на запорізькому, харківському, донецькому та луганському напрямках. Транспорт на цих маршрутах міська влада забезпечує пальним.

Тим часом до початку грудня в міській громаді триватиме збирання коштів на придбання 20 дронів-камікадзе та систем управління до них для наших захисників на авдіївському напрямку до Дня Святого Миколая. Половину з нещодавно зібраних на ярмарку «Хто, як не ми? Ми – молодь!» 200 000 гривень франківські школярі передадуть на придбання цих безпілотників. Організатори акції – «Спілка волонтерів Прикарпаття» та міська влада планують до початку грудня зібрати на дрони-камікадзе 500 000 гривень, а тому закликають жителів громади підтримати цю патріотичну ініціативу.

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/3vJ9yaMq3.

Номер картки банки: 5375 4112 1023 4642.