Під час фестивалю «Карпатський простір» молоді актори вивчають документальний театр

У рамках фестивалю «Карпатський простір», що офіційно відкриється завтра, уже працює театрально-режисерська школа від Національної спілки театральних діячів України (НСТДУ). Уже вдруге до Івано-Франківська з різних театрів країни з’їхалися молоді актори та режисери, щоб поспілкуватися, почути зіркових викладачів та набратися практичного досвіду.

Хлопці і дівчата працюють в Івано-Франківському національному академічному театрі ім. Івана Франка. Цьогорічна тема – документальний театр. Протягом чотирьох днів усі вони мають тренінги, практичні заняття в групах, лекції, а також щасливу нагоду побачити шість найкращих вистав фестивалю: невиставу «Що робити у Попасній після шостої вечора?» - колаборацію від театру «На лінії вогню» (м.Попасна), «Театру сучасного діалогу» (Полтава) та Полтавської філії Суспільної служби України спільно з НеТеатром Антона Романова з Сімферополя та київським PostPlay Театром, виставу «Погані дороги» за новою п’єсою Наталії Ворожбит у постановці Тамари Трунової.

«Погані дороги» – одне з перших драматургічних висловлювань про війну на сході Україні, що з’явилось на великій сцені українського театру. П’єса була написана для лондонського театру RoyalCourt, де була поставлена у листопаді 2017 року. Окрім цих двох, котрі і належать до найбільш актуального на сьогодні в театрі напрямку – документального театру – молоді актори і майбутні режисери переглянуть «Москалицю» за Марією Матіос у постановці Київського національного театру оперети та проект Україна-Польща цього ж театру «10 тенорів».

А 5 травня на завершення фестивалю театральна локація «Карпатського простору» пропонує «Отелло», в якому режисер Стас Жирков використав тексти Вільяма Шекспіра та Юрія Олеші, авторські історії акторів і драматургічні твори Павла Ар’є та Марини Смілянець, та балет «Спляча красуня» від «Київ-модерн балету» у постановці культового Раду Поклітару.

Своїми секретами майстерності із акторами та режисерами, котрі вже спробували себе у професійних театрах, ділитимуться відомі драматурги Ден Гуменний, режисери Антон Романов, Тамара Трунова.