Персональну виставку заслуженого художника України Андрія Шабуніна відкрили в Івано-Франківську «без офіціозу»

У виставковій залі обласної організації Національної спілки художників відкрили персональну виставку заслуженого художника України Андрія Шабуніна. Відкриття було коротке і камерне, і, як сказав сам презентант, «без офіціозу».

Андрій Шабунін – унікальний живописець і графік світового рівня, учасник численних вітчизняних та міжнародних виставок, має заслужені мистецькі нагороди та призи, отримані в Канаді, Польщі, Італії, Іспанії, США, Великобританії.

Етнічний росіянин, випускник Харківського художньо-промислового інституту, митець має і особливі штрихи в біографії, які яскраво увиразнюють його особистість та мистецьку манеру. Велике розуміння майбутній художник відчував у сім’ї, батько – вчитель креслення та трудового навчання надихав та підтримував сина, а під час навчання в інституті пан Андрій був запрошений художником у карний розшук, щоб писати словесні портрети зі слів очевидців. Як розповідає художник Ігор Ропяник, про це навіть згадується у книжці Юрія Богданова «Останній центуріон імперії» (2013 р.):

«Шабуніна Андрія мені рекомендував декан художньо-промислового інституту як талановитого портретиста. Я з ним здружився, оформив позаштатним працівником. При необхідності Андрій працював кілька вечорів, причому самим олівцем. Фоторепродукції його рисунків ми використовували в роботі, один примірник я підклеював у справу. Після затримання злочинців, для наочності, я поряд з рисунком вміщував їхнє фото. Таких дублів у справі назбиралося близько десятка. Схожість була неймовірною, багато хто навіть не повірив».

Письменниця Оксана Кузів підкреслює ґрунтовну академічну освіту Андрія Шабуніна, його вміння філігранно володіти пензлем та передавати ледь вловимі для ока відтінки та тіні і каже, що його роботи є дуже впізнаваними, і це свідчить про власний почерк і особливу манеру, а тележурналістка, Заслужений журналіст України, Галина Філіпова звертає увагу на високу майстерність, бездоганну техніку та світовий рівень офортів та графічних робіт пана Андрія.

Неймовірна працездатність, унікальний талант та універсальність – ось як коротко можна характеризувати художника Андрія Шабуніна. На виставці представлений живопис, графіка, офорти, мецо-тинто у вельми широкому діапазоні, особливе місце в його творчості займають серії «Козацька доба» та «Великий Кобзар». Відтворюючи героїчні та славні сторінки української історії та культури, митцеві вдається защораз по-особливому їх інтерпретувати, ніде не повторюючись відкривати нові сенси. Звертаючись до урбаністичних мотивів «Старий Станилавів», художник запрошує нас до мандрівок давнім містом, а своїм вмінням ідеально виписувати портрети, робить їх настільки живими і справжніми, що прекрасно дурить, бо розглядаючи роботи, підсвідомо чекаєш миті, коли вони посміхнуться і заговорять…